Στάση Κολωνία για την Άιντραχτ (3-0)

Κολωνία - Άιντραχτ Φρανκφούρτης / Photo by Lars Baron/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 20:40 - 12.02.2023 / Ανανεώθηκε: 21:10 - 12.02.2023

Η Κολωνία έβαλε τέλος στο αήττητο σερί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, επικρατώντας των «αετών» με το επιβλητικό 3-0.

Η Κολωνία έβαλε «στοπ» στην ευκαιρία της Άιντραχτ να πατήσει τετράδα, αφού επικράτησε στην έδρα της με το επιβλητικό 3-0. Κάπως έτσι, η ομάδα της Φρανκφούρτης είδε το αήττητο σερί εφτά αγώνων της να σταματά, με τον πιο άσχημο τρόπο.

Τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα άνοιξε στο 49ο λεπτό ο Χίμπερς, ο οποίος σκόραρε για το 1-0 της ομάδας του. Εντούτοις, εκείνος που «σφράγισε» το άνετο τρίποντο ήταν ο Ελίες Σκίρι, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 71ο και στο 86ο λεπτό.

Με αυτόν τον τρόπο η γηπεδούχος ανέβηκε στην 11η θέση της Bundesliga με 26 βαθμούς, ενώ η αντίπαλος της παρέμεινε έκτη έχοντας 35 πόντους.