Απίστευτη Κόβεντρι έφερε στα ίσα το παιχνίδι με τη Γιουνάιτεντ από το 0-3 (vids)

Δημήτρης Χούπης 19:47 - 21.04.2024 / Ανανεώθηκε: 19:51 - 21.04.2024

Η Κόβεντρι παρόλο που βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0-3 κατάφερε να βρει το κουράγιο, να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και να το στείλει την παράταση.

Απίστευτα πράγματα γίνονται στο Γουέμπλεϊ. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0 και όλα έδειχναν ότι θα πάρει με μεγάλη ευκολία την πρόκριση στον τελικό του FA Cup.

Παρόλα αυτά οι παίκτες της Κόβεντρι είχαν άλλα σχέδια. Ο Σιμς στο 71' μείωσε για την ομάδα του Μαρκ Ρόμπινς και οκτώ λεπτά μετά με τον Ο΄ Χάρε έκανε το 3-2, δίνοντας έτσι στο παιχνίδι νέο ενδιαφέρον. Αλλά και στους παίκτες του Τεν Χαχ νέο... άγχος.

Λίγο πριν το τέλος οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν και τελικά το κατάφεραν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ράιτ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τα έντεκα βήματα έκανε το 3-3 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.