«Καθάρισε» με Λαουτάρο η Ίντερ

Λαουτάρο Μαρτίνεζ / © Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 20:52 - 28.01.2023 / Ανανεώθηκε: 21:30 - 28.01.2023

Με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να σημειώνει δύο γκολ, η Ίντερ πήρε τη νίκη (1-2) κόντρα στην Κρεμονέζε για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Επανήλθε στις νίκες η Ίντερ. Η ομάδα του Μιλάνου ξεπέρασε γρήγορα το σοκ της εντός έδρας ήττας από την Έμπολι και επανήλθε στα τρίποντα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Οκερέκε. Ο Λαουτάρο Μαρτίνες ισοφάρισε για την Ίντερ δέκα λεπτά αργότερα.

Ο Αργεντινός πήρε την ασίστ από τον Τσαλχάνογλου και πέτυχε το 10ο γκολ του στο φετινό πρωτάθλημα. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 65ο λεπτό.

Η ομάδα του Ιντσάγκι κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα τέρματα. Με τη νίκη αυτή, η Ίντερ έφτασε τους 40 βαθμούς σε 20 αγώνες.

Η ομάδα του Μιλάνου είναι στη δεύτερη θέση, δέκα βαθμούς πίσω από τη Νάπολι, που έχει ματς λιγότερο. Στην τρίτη θέση είναι η Μίλαν με 38 βαθμούς σε 19 αγώνες.

Η Κρεμονέζε είναι στην τελευταία θέση του με 8 βαθμούς. Η ομάδα του Μπαλαρντίνι δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα.