Λαμία - ΠΑΟΚ: Τα γκολ των Ολιβέιρα και Ντάντας για το γρήγορο προβάδισμα δύο τερμάτων του «Δικεφάλου» (vids)

Τιάγκο Ντάντας / © Intime

Sportal newsroom 20:38 - 07.01.2023

Έστω και με... σπόντα από σουτ του Νάρεϊ ο Ολιβέιρα άνοιξε το σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Λαμία, πριν ο Ντάντας διπλασιάσει τα τέρματα του «Δικεφάλου». Ο τραυματισμός του Μουργκ και η χαμένη ευκαιρία του Νάρεϊ.

Εκτός έδρας αποστολή για τον ΠΑΟΚ, που αντιμετωπίζει τη Λαμία στο «Αθανάσιος Διάκος» για την 17η αγωνιστική της Super League. Ματς που ξεκίνησε με τον τραυματισμό του Μουργκ στα πρώτα λεπτά του αγώνα και τον Νάρεϊ να περνάει ως αλλαγή στη θέση του Αυστριακού χαφ.

Από τα πόδια του Γερμανού εξτρέμ ήρθε ουσιαστικά το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης, αφού το δικό του σουτ κόντραρε στον Ολιβέιρα που πήρε τη δόξα του σκόρερ στο 13'.

Ο Ντάντας στο 27' ήταν αυτός που έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Λουτσέσκου και σαφές προβάδισμα στην αναμέτρηση του «Αθανάσιος Διάκος».

Το χάντικαπ υπέρ του ΠΑΟΚ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο στο ημίχρονο, όμως ο Νάρεϊ αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, έτσι το σκορ έμεινε στα επίπεδα του 0-2 με την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου.