Όλα μοιρασμένα στο Ολίμπικο μεταξύ Λάτσιο και Φιορεντίνα (1-1)

Λάτσιο - Φιορεντίνα / ©Photo by Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 21:10 - 29.01.2023

Ισόπαλος έληξε ο αγώνας στο Ολίμπικο μεταξύ της Λάτσιο και της Φιορεντίνα για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Από έναν βαθμό πήραν η Λάτσιο και η Φιορεντίνα στο Ολίμπικο, με τον αγώνα να λήγει 1-1. Οι δύο ομάδες βρήκαν σκορ στην αρχή του κάθε ημιχρόνου, αλλά καμία ομάδα δεν πήρε τη νίκη, παρά τις πολλές ευκαιρίες που έχασαν.

Οι «λατσιάλοι» μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Καζάλε. Η Φιορεντίνα όμως βρήκε απάντηση στο 48' με τον Νικολό Γκονζάλες μετά από ασίστ του Μποναβεντούρα.

Η Λάτσιο με την ισοπαλία μπήκε στη τετράδα, καθώς ανέβηκε στη τρίτη θέση με 38 βαθμούς Αντίθετα η Φιορεντίνα έχασε έδαφος για την έξοδό της στο Κόνφερενς Λιγκ, αφού βρίσκεται στην δωδέκατη θέση με 24 πόντους, τέσσερις πίσω από την Ουντινέζε, που παίζει με τη Βερόνα τη Δευτέρα (30/1, 21:45).