«Δώρο» της Λέτσε στη Νάπολι, 2-2 με τη Μίλαν

Λέτσε - Μίλαν/©printscreen

Sportal newsroom 20:54 - 14.01.2023 / Ανανεώθηκε: 21:03 - 14.01.2023

Η Λέτσε προηγήθηκε με 2-0 με τη Μίλαν να σώζει τον βαθμό (2-2) σε ματς για τη 18η αγωνιστική της Serie A.

Δεύτερη διαδοχική βαθμολογική απώλεια για τη Μίλαν στη Serie A. Η ομάδα του Μιλάνου έμεινε στο 2-2 της Λέτσε για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η πρωταθλήτρια της περασμένης σεζόν έφτασε τους 38 βαθμούς, με τη Νάπολι να είναι στο +9 μετά τη μεγάλη νίκη επί της Γιουβέντους.

Το αυτογκόλ του Ερναντέζ στο 3' έδωσε προβάδισμα στη Λέτσε. Η ομάδα του Μάρκο Μπαρόνι διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μπασιρότο στο 23ο λεπτό.

Η Μίλαν έδειξε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι μείωσε στο 58' με τον Λεάο και ισοφάρισε στο 71ο λεπτό με τον Καλάμπρια.

Η ομάδα του Μιλάνου πίεσε για το γκολ της νίκης στα τελευταία 20 λεπτά. Στο 79' ο Καλάμπρια σούταρε από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Το 2-2 έμεινε μέχρι τέλους με τη Μίλαν να έχει δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά το 2-2 με τη Ρόμα. Η Λέτσε έμεινε αήττητη για έκτο σερί ματς.