Το καλύτερο γκολ του Λέτσε - Μίλαν ήταν αυτό που ακυρώθηκε στο 96' (vid)

©glomex

Κώστας Τσιακλής 19:33 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 19:36 - 11.11.2023

Η Λέτσε σκόραρε στο 96' με φοβερό σουτ του Πιτσόλι και έκανε την ανατροπή κόντρα στη Μίλαν όμως τελικά το τέρμα δεν μέτρησε και οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία.

Η Λέτσε υποδέχθηκε τη Μίλαν στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A.

Το ματς ήταν άκρως εντυπωσιακό και με πλούσιες συγκινήσεις αφού έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2. Η Μίλαν προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Ολιβιέ Ζιρού και Ράιντερς όμως η Λέτσε αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε μέσα σε ένα τετράλεπτο. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μίλαν ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ολιβιέ Ζιρού.

Τερματοφύλακας στη Βραζιλία άφησε επιδεικτικά την μπάλα να μπει γκολ και ο προπονητής του έπιανε την καρδιά του (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

17:00 - 11.11.2023

Μία περίεργη φάση σημειώθηκε στην αναμέτρηση της Κορίνθιανς με την Ατλέτικο Μινέιρο, για την 33η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βραζιλίας.

Η Λέτσε πέτυχε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις με το φοβερό σουτ του Πιτσόλι όμως τελικά το τέρμα δεν μέτρησε μετά από χρήση του VAR. Όπως φάνηκε από τις επαναληπτικές προβολές ο σκόρερ είχε πατήσει στην αρχή της φάσης τον Τιαό. Δείτε τη φάση στο πιο κάτω βίντεο: