Λουίς Πάλμα

LIVE ΑΡΗΣ - ΒΟΛΟΣ 4-2

Τζιοβάνι Ζάκαρη 19:44 - 03.05.2023 / Ανανεώθηκε: 22:00 - 03.05.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρηση ανάμεσα σε Άρη και Βόλο, για την 8η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League, σε σχόλιο του Αλέξη Σαββόπουλου.

Αλέξης Σαββόπουλος: Ο Άρης εξασφαλίζει την 5η θέση και μαζί και το εισιτήριο για το Conference League

• Τέλος στο ματς

Αλέξης Σαββόπουλος: Το αριθμητικό πλεονέκτημα του Άρη και η κόπωση των εννιά του Βόλου έχει ανοίξει πλέον τον ρυθμό του αγώνα και ο Άρης φλερτάρει πλέον σε κάθε φάση με το Πέμπτο γκολ

• 75' Φοβερή απόκρουση του Αυγερινού στην προσπάθεια του Εμπακατα
  • 74' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία υποδέχτηκε την μπαλιά του Νταρίντα και έκανε το 4-2
  • 72' Σουτ του Γκάκι το οποίο μαζεύει ο Κουέστα
  • 71' Κεφαλιά του Πίρσμαν την οποία σταματάει ο Αυγερινός
  • 64' Κόκκινη κάρτα στον Ντέλετιτς μετά από σκληρό μαρκάρισμα

Αλεξης Σαββόπουλος: Από έμπνευση του Πάλμα και εξαιρετική ασίστ στον Γκρει το τριτο γκολ του Άρη αλλά μια ακόμη αμυντική αδράνεια φέρνει την γρήγορη μείωση του σκορ από τον Βόλο

• 59' Γκολ για τον Βόλο! Ο Άλχο υποδέχτηκε την ασίστ του Γκάκι και μείωσε σε 3-2
  • 56' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Πάλμα πέρασε του πάντες και έστρωσε στον Γκρέι ο οποίος έκανε το 3-1

Αλέξης Σαββόπουλος: Ο Βόλος σκοράρει στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία που δημιουργεί και μπαίνει ξανά στο ματς, τιμωρώντας την χαλαρότητα του Άρη

• 50' ΓΚΟΟΟΛ για  τον Βόλο! Ο Τάχατος μπήκε στη μεγάλη περιοχή του Κουέστα και με πλασέ έκανε το 2-1
  • Έναρξη στο Β' μέρος

Αλέξης Σαββόπουλος: Είναι ξεκάθαρη η πρόθεση όλων στον Άρη πλέον να αυξήσει ο Παλμα τα νούμερα του για αυτό και πήρε αυτός την εκτέλεση του πέναλτι

• Τέλος στο πρώτο μέρος
  • 44' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ξανά ο Πάλμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και καθάρισε για την ομάδα του από το πέναλτι
  • Λίγα λεπτά απομένουν για να λήξει το πρώτο ημίχρονο
  • 32' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντέλετιτς όμως η προσπάθεια του περνάει άουτ
  • 29' Σουτ του Άλχο το οποίο μαζεύει εύκολα ο Κουέστα

Αλέξης Σαββόπουλος: Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα μέρα το τέταρτο και αυτό γιατί ο Άρης χαλάρωσε και κατέβασε το πόδι από το γκάζι

Άρης - Βόλος © Intime
  • Στο 20' ο Κότνικ αποχωρεί ως αναγκαστική αλλαγή και δίνει τη θέση στον Αυγερινό.

Αλέξης Σαββόπουλος: Ο Άρης έχει ήδη ένα γκολ και δυο τελικές στην εστία και ελέγχει απόλυτα το ματς απαλλαγμένος και από το άγχος μετά το γρήγορο γκολ

• 11' Το σουτ του Γκρέι σταματάει στον Κότνικ
  • 8' Ο Άρης απειλεί με τον Νταρίντα, του οποίου το σουτ καταλήγει στην αγκαλιά του Κότνικ

Αλέξης Σαββόπουλος: Αυτό ήταν το δέκατο φετινό τέρμα του Πάλμα στο πρωτάθλημα. Ο πρώτος παίκτης του Άρη που φθάνει σε διψήφιο αριθμό

• 3' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Εμπαγκατά έκανε σέντρα από τα δεξιά, οι παίκτες του Βόλου δεν κατάφεραν να διώξουν σωστά και ο Πάλμα με ένα πανέμορφο σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του
  • Έναρξη στο ματς
  • Οι παίκτες του Άρη κατέθεσαν δύο στέφανα στη μνήμη των Νίκου Τσαρούχα και Παύλου Μυροφορίδη

Aλέξης Σαββόπουλος: Μοναδικό νέο πρόσωπο ο Γκρέι αντί του τιμωρημένου Καμαρά. Παίζει βασικός ξανά μετά το 2-2 με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη

• Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Άρης (4-3-3): Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Πίρσμαν, Μαζικού, Ετέμπο, Νταμπό, Νταρίντα, Γκαρσία, Πάλμα, Γκρέι
    Βόλος (4-2-3-1): Κότνικ, Τάχατος, Πίρινεν, Ασλανίδης, Σι Αρούνα, Μεταξάς, Τσοκάνης, Λούνα, Άλχο, Γκάγκι, Ντέλετιτς
  • Θέλοντας να εξασφαλίσει και μαθηματικά την πέμπτη θέση, ο Άρης υποδέχεται τον Βόλο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με φόντο την 8η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League