ΕΛΛΑΔΑ - ΓΑΛΛΙΑ 2-2

LIVE ΕΛΛΑΔΑ - ΓΑΛΛΙΑ 2-2

Δημήτρης Χούπης 21:35 - 21.11.2023 / Ανανεώθηκε: 20:58 - 08.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα της Εθνικής με τη Γαλλία για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024.

• Τέλος αγώνα
  • 90' Τρομερή ευκαιρία για τη Γαλλία. Ο Κομάν έκανε μια σέντρα, η μπάλα κόντραρε στον Ζέκα, χτύπησε και στα δύο δοκάρια και τελικά δεν μπήκε στα δίχτυα.
  • 84' Καλή ευκαιρία για τη Γαλλία. Ο Τουράμ και ο Ραμπιό δεν μπόρεσαν να βρουν την μπάλα, η οποία πέρασε άουτ.
  • 75' Ο Φοφανά έπιασε ένα δυνατό σουτ, το οποίο δεν μπόρεσε να βγάλει ο Βλαχοδήμος.
  • ΓΚΟΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ 2-2
  • 72' Η Ελλάδα μέχρι στιγμής έχει καταφέρει να κρατήσει με ευκολία το προβάδισμα.
  • 71' Ευκαιρία για την Ελλάδα, με τον Μασούρα, αλλά ο επιθετικός του Ολυμπιακού ήταν σε θέση οφσάιντ.
  • 63' Σουτ του Ραμπιό πέρασε παράλληλα.
  • 60' Ο Γιαννούλης έκανε μια ωραία προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή έδωσε στον Ιωαννίδη κι αυτός με πλασέ έκανε το 2-1.
  • ΓΚΟΟΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ 2-1
  • 55' Η Εθνική μετά από φάση διαρκείας, ισοφάρισε με τον Μπακασέτα ο οποίος με ωραίο βολέ «νίκησε» τον Σάμπα για το 1-1.
  • ΓΚΟΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ 1-1
  • 52' Ευκαιρία για την Εθνική. Ο Ρέτσος έδωσε στον Ιωαννίδη, ο οποίος έκανε ένα σουτ στην κίνηση, αλλά δεν ανησύχησε ο Σάμπα.
  • Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
  • Τέλος πρώτου μέρους
  • 1 λεπτό καθυστερήσεις.
  • 44' ΓΚΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ 0-1. Ο Ζιρού έδωσε στον Κόλο - Μουανί κι αυτός με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • Η Γαλλία έχει την κατοχή του αγώνα, όπως είναι λογικό, με την Εθνική να προσπαθεί κατά κύριο λόγο να «χτυπήσει» στην κόντρα.
  • 34' μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία. Ο Γκριεζμάν έκανε ένα πλασέ στην κίνηση από ευνοϊκό σημείο, αλλά χτύπησε η μπάλα στο δοκάρι.
  • 25' Πέρασε ανεκμετάλλευτα το φάουλ του Μπακασέτα. Ο Μαυροπάνος έκανε μια κεφαλιά και πέρασε εκτός.
  • 15' Φοβερή επέμβαση του Βλαχοδήμου σε σουτ του Γκριεζμάν.
  • 11' Ο Ντεμπελέ έκανε ένα σουτ, το οποίο μπλόκαρε άνετα ο Βλαχοδήμος.
  • 7' Ο Μασούρας έκανε ένα σουτ, το οποίο δεν ανησύχησε τον Σάμπα.
  • Έναρξη αγώνα
  • Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
  • Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Ελλάδος με τη Γαλλία για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024.