ΙΝΤΕΡ - ΠΟΡΤΟ 1-0

LIVE ΙΝΤΕΡ - ΠΟΡΤΟ 1-0

Δημήτρης Χούπης 21:42 - 22.02.2023 / Ανανεώθηκε: 23:54 - 22.02.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Ίντερ με την Πόρτο για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για την φάση των «16» του Champions League.

Τέλος αγώνα. Ίντερ - Πόρτο 1-0

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

Αγγίζει το 2-0 η Ίντερ πάλι με τον Λουκάκου στο 88'.

Ο Ρομελού Λουκάκου με διπλή προσπάθεια έκανε το 1-0 για τους «νερατζούρι». Αφού πρώτα έστειλε την μπάλα με το κεφάλι στο δοκάρι, ο ίδιος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε.

ΓΚΟΟΟΟΛ η Ίντερ στο 86'

Ο Οτάβιο που είχε κίτρινη κάρτα, έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα και δέχτηκε δεύτερη κίτρινη.

Με δέκα η Πόρτο από το 78'!

Έχουν περάσει είκοσι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν μια ευκαιρία για το γκολ.

Κοντά στο γκολ και η Πόρτο στο 55'. Ο Ταρεμί σούταρε και ο Ονάνα το έβγαλε ξανά.

Πολύ κοντά στο 1-0 η Ίντερ στο 52΄. Ο Νικολό Μπαρέλα έκανε σουτ από δύσκολη γωνία, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του Κόστα.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Τεράστια απόκρουση του Ντιόγκο Κόστα στο 45+2. Ο Μπαστόνι έκανε κεφαλιά και ο Πορτογάλος τερματοφύλακας της Πόρτο την έβγαλε την τελευταία στιγμή.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Η Πόρτο έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 37' ξανά με τον Γκρούγιτς, ο οποίος βρέθηκε σε καλό σημείο, σούταρε, αλλά ο Ονάνα απέκρουσε.

Η Ίντερ πατάει λίγο καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, δίχως όμως να έχει την πολύ μεγάλη ευκαιρία.

Φτάσαμε στα πρώτα τριάντα λεπτά του αγώνα.

Ο Μάρκο Γκρούγιτς έκανε σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά έξω.

Πρώτη τελική και για την Πόρτο στο 27'.

Η Ίντερ απείλησε ξανά με τον Τσαλχάνογλου, αυτή τη φορά, ο οποίος πήγε να βάλει ένα φανταστικό γκολ από μακρινή απόσταση, αλλά ο Ντιόγκο Κόστα ήταν σε ετοιμότητα.

Πρώτη σημαντική φάση στον αγώνα στο 13'. Ο Ντιμάρκο έβγαλε ωραία σέντρα, αλλά ο Λαουτάρο Μαρτίνες έστειλε την μπάλα με το κεφάλι αρκετά έξω.

Τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα έχουν περάσει δίχως μεγάλη φάση.