ΠΑΟΚ - Βόλος

LIVE ΠΑΟΚ - ΒΟΛΟΣ

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 20:05 - 09.04.2023 / Ανανεώθηκε: 18:36 - 08.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Βόλο, για την 4η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League, σε σχόλιο Μάνου Τσαλγατίδη.

• Ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του ματς και χάρη στο καταιγιστικό πρώτο μέρος, πέτυχε εύκολη νίκη κι επέστρεψε στα τρίποντα.
  • Λήξη στο ματς (4-2).
  • Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • ΓΚΟΛ ο Βόλος στο 88ο λεπτό με τον Οζέγκοβιτς (4-2). Εξαιρετική αντεπίθεση για τους «Θεσσαλούς», με τον Ντέλετιτς να βγάζει εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Βόσνιο φορ, ο οποίος πλάσαρε σωστά και μείωσε το σκορ.
  • Ο Οζέγκοβιτς δοκίμασε το σουτ στο 84ο λεπτό, όμως ήταν αρκετά αδύναμο και δεν απείλησε τον Κοτάρσκι.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ θα πάρει μια εύκολη νίκη όπως όλα δείχνουν.

• Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου έχει ρίξει τους ρυθμούς, δέκα λεπτά πριν μπούμε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μάνος Τσαλγατίδης: Είναι λογικό ο ΠΑΟΚ να έχει χαλαρώσει και να έχει ρίξει τον ρυθμό του, αλλά κάνει λάθη στις μεταβιβάσεις του.

• Ο ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε για χέρι του Λούνα έπειτα από κεφαλιά του Ίνγκασον στο 61΄, όμως ο Φωτιάς είπε «παίζετε».
  • ΓΚΟΛ για το Βόλο στο 58ο λεπτό με τον Τσοκάνη (4-1). Ο Άλχο έκανε την καλοζυγισμένη σέντρα από τα δεξιά κι ο Έλληνας άσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοτάρσκι, με μία όμορφη κεφαλιά.
  • Ο «Δικέφαλος» έχει μπει ορεξάτος και σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς δεν έχει σταματήσει την πίεση.
  • Ο Ολιβέιρα ψάχνει πολύ το γκολ. Στο 51ο λεπτό δοκίμασε το δυνατό σουτ, όμως ήταν και πάλι άστοχος.
  • Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 47ο λεπτό με τον Νέλσον Ολιβέιρα. Ο Πορτογάλος φορ δέχτηκε την μπάλα έπειτα από γύρισμα του Τάισον κι εκτέλεσε στην κίνηση, όμως το σουτ πέρασε λίγα εκατοστά δίπλα από την εστία του Κλέιμαν.
  • Έναρξη στο δεύτερο 45λεπτο.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ ήταν το αφεντικό στο πρώτο μέρος και το 4-0 το αποδεικνύει.

• Οι «ασπρόμαυροι» είναι καταιγιστικοί και δεν έχουν αφήσει περιθώρια στην ομάδα του Κώστα Μπράτσου. Οι Νάρεϊ και Τάισον πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση σε αυτό το πρώτο μέρος, έχοντας δύο γκολ και δύο ασίστ αντίστοιχα.
  • Λήξη ημιχρόνου (4-0).
  • Το γκολ ελέγχτηκε από το VAR για οφσάιντ και μέτρησε κανονικά.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντάντας (4-0). Έπειτα από ασίστ του Τάισον, ο Πορτογάλος μέσος πλάσαρε εντυπωσιακά από θέση τετ α τετ και «κλείδωσε» τη νίκη.
  • Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 45+1 με τον Τσοκάνη, ο οποίος υποδέχτηκε την μπάλα από σέντρα του Ντέλετιτς, όμως αστόχησε από πλεονεκτική θέση.
  • Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ προηγειται με 3-0 και το ελέγχει απόλυτα, αλλά η γκαντεμιά με τους δύο τραυματισμούς δεν υπάρχει.

• ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Νάρεϊ στο 28ο λεπτό (3-0). Ο Ολιβέιρα συνδυάστηκε εξαιρετικά με τον Τάισον, με τον τελευταίο να κάνει το γύρισμα και τον Γερμανό εξτρέμ να έχει εύκολο έργο σε κενή εστία, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «ασπρόμαυρων».
  • Πρώτη ευκαιρία για το Βόλο με τον Πιρές στο 27ο λεπτό, του οποίου το σουτ κατέληξε ελάχιστα άουτ
  • Η ατυχία για τον Μαροκινό χτύπησε και πάλι, με τον άσο του ΠΑΟΚ να ξεσπάει σε λυγμούς στον πάγκο της ομάδας.
  • Ο Ελ Καντουρί ένιωσε ενοχλήσεις και ξέσπασε σε κλάματα, με τον Τάισον να περνάει στη θέση του στο 17ο λεπτό.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Νάρεϊ στο 16ο λεπτό (2-0). Ο Κάργας έστειλε την μπάλα με μία εκπληκτική πάσα στον Γερμανό, με τον τελευταίο να κάνει υπέροχο κοντρόλ και να πλασάρει υποδειγματικά.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ έχει μπει ιδανικά στον αγώνα και με το γρήγορο γκολ που πέτυχε κατάφερε να... λύσει τα πόδια του και να παίζει πιο ελεύθερα.

• Ο Ζίβκοβιτς έκανε το επικίνδυνο γύρισμα από τα αριστερά στο 10ο λεπτό, όμως η άμυνα του Βόλου έδιωξε σε κόρνερ.
  • Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου έχει μπει πολύ δυναμικά, πιέζει τους «Θεσσαλούς» κι έχει την υπεροχή, με σκοπό να «κλειδώσει» τη νίκη από νωρίς.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ (1-0) με τον Ίνγκασον στο 6ο λεπτό. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και πάλι, ο Ισλανδός αμυντικός πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κλέιμαν, δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
  • Ο Νάρεϊ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά στο τρίτο λεπτό, με τον Ίνγκασον να νικάει τους πάντες στην εναέρια μονομαχία και την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.
  • Έναρξη στο ματς.
  • Ενός λεπτού σιγή στην Τούμπα, στην μνήμη του Πέτρου Καλαφάτη που έφυγε πριν λίγες μέρες από τη ζωή.
  • Οι οργανωμένοι οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν πάρει τη θέση τους στις εξέδρες.
  • Οι Λουτσέσκου, Μπότο και Κυριάκος παρακολουθούν το ζέσταμα της ομάδας τους, λίγα λεπτά πριν την έναρξη.
  • Διαιτητής: Φωτιάς
    Βοηθοί: Χασάν, Παπαδάκης
    4ος: Τσέτσιλας
    VAR: Μανούχος, Νικολακάκης
  • Ενδεκάδες:

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κάργας, Ράφα, Ντάντας, Αουγκούστο, Ελ Καντουρί, Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα, Κάτσε, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Γκάγκι, Ντέλετιτς, Πιρές
  • Σέντρα στις 20:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Nova Sports Prime HD.
  • Ο «Δικέφαλος του Βορρά» καλείται να επιστρέψει στις νίκες, μετά τις δύο σερί ήττες κόντρα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό, ενώ ο Βόλος θα ψάξει ένα θετικό αποτέλεσμα, το οποίο θα τον κρατήσει ζωντανό στη «μάχη» της Ευρώπης.
  • Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και το Βόλο στην Τούμπα, για την 4η αγωνιστική των play offs της Stoiximan Super League.