Λύτρωση στο 90+3 για τη Ντόρτμουντ στην έδρα της Μάινζ (1-2)

Μάινζ - Ντόρτμουντ / Markus Gilliar/Getty Images/ Ideal Images

Sportal newsroom 21:53 - 25.01.2023

Ο Τζιοβάνι Ρέινα έγινε «από μηχανής θεός» για τη Ντόρτμουντ, ο οποίος σκόραρε στο 90+3, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Η Ντόρτμουντ πήρε μεγάλο διπλό που την έστειλε στη τετράδα μέσα στην έδρα της Μάινζ. Η νέα προσθήκη της ομάδας του Τέρζιτς σκόραρε στη δεύτερή του εμφάνιση σκόραρε, ενώ ο Τζιοβάνι Ρέινα ήταν αυτός που την «έσωσε».

Το παιχνίδι ξεκίνησε με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά. Αρχικά η Μάινζ άνοιξε το σκορ στο 2' με τον Λι-Τζάε-Σανγκ και δύο λεπτά μετά ο Ρίερσον στη δεύτερή του εμφάνιση ισοφάρισε για τη Ντόρτμουντ. Στο 90+3 όμως ο Ρέινα έγινε «ήρωας» για την ομάδα του Τέρζιτς και έκανε το τελικό 1-2.

Η νίκη αυτή έστειλε την ομάδα της Βεστφαλίας στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς. Αντίθετα η Μάινζ βρίσκεται στους είκοσι βαθμούς και στη δωδέκατη θέση.