Ποιος είδε τη Γιουνάιτεντ και δεν τη φοβήθηκε: Οι «κόκκινοι διάβολοι»... πάτησαν τη Σίτι στο πρώτο ημίχρονο! (vids)

Sportal newsroom 18:07 - 25.05.2024 / Ανανεώθηκε: 08:54 - 29.05.2024

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο προηγήθηκε με 2-0 της Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του FA Cup.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ... όνειρο, «πάτησε» τη Μάντσεστερ Σίτι στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του FA Cup!

Μπορεί οι «κόκκινοι διάβολοι» να πήγαν ως ξεκάθαρο αουτσάιντερ στο «Γουέμπλει», όμως πραγματοποίησαν ένα υπέροχο πρώτο 45λεπτο, στο οποίο πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων και κατ' επέκταση προβάδισμα τίτλου.

Η αρχή έγινε στο 30ο λεπτό, όταν ο Γκαρνάτσο εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Γκβάρντιολ και την κακή έξοδο του Έντερσον και πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0, ενώ έπειτα από εννέα λεπτά ο Μεϊνού με ένα υποδειγματικό τελείωμα μετά από ασίστ του Μπρούνο Φερνάντες έγραψε το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε τα γκολ των Γκαρνάτσο και Μεϊνού για το 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Σίτι: