«Γκέλα» με πιθανό κόστος για την Μαρσέιγ, 1-1 με τη Μονπελιέ

Παίκτες Μαρσέιγ

Photo by Valerio Pennicino - UEFA/UEFA via Getty Images (φωτογραφία αρχείου)

Τζιοβάνι Ζάκαρη 00:01 - 01.04.2023 / Ανανεώθηκε: 00:01 - 01.04.2023

Η Μαρσέιγ έμεινε στο 1-1 με τη Μονπελιέ, κινδυνεύοντας, πλέον, αφενός να μείνει μακριά από την κορυφή και αφετέρου να χάσει ακόμα και τη δεύτερη θέση.

Σε ένα φτωχό ποιοτικά παιχνίδι, η Μαρσέιγ έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την Παρί Σεν Ζερμέν στην κορυφή της Ligue 1, μετά το 1-1 κόντρα στη Μονπελιέ. Παράλληλα, η ισοπαλία αυτή μπορεί να της κοστίσει ακόμα περισσότερο, αφού με ματς λιγότερο η Λανς είναι πιθανό να της κλέψει τη δεύτερη θέση.

Mόλις στο 12ο λεπτό Νορντίν έφερε τους πανηγυρισμούς στην πλευρά των γηπεδούχων, παγώνοντας το «Βελοντρόμ» με πλασέ εντός της περιοχής. Το 0-1 παρέμεινε για μισή ώρα και συγκεκριμένα έως το 43', εκεί όπου η ομάδα της Μασαλίας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γκεντουζί.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κλασσικές ευκαιρίες παρέμειναν ελάχιστες, με μοναδική καλή εκείνη του Καζρί στο 66'. Ο χρόνος περνούσε και γκολ δεν μπήκε, με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να παραμείνει στο 1-1 και εν τέλει να λήγει με αυτό το σκορ.