Έχασαν την ευκαιρία να πατήσουν εξάδα Μόντσα και Τορίνο

Μόντσα - Τορίνο

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 23:43 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 23:55 - 11.11.2023

Μόντσα και Τορίνο έμειναν ισόπαλες (1-1) σε ένα ματς με λίγες αλλά ουσιαστικές ευκαιρίες.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A, Μόντσα και Τορίνο κοντραρίστηκαν στο «Μπριαντέο» κι έμειναν ισόπαλες (1-1) σε ένα ματς δίχως πολλές ευκαιρίες, με τους Ίλιτς και Κολπάνι να πετυχαίνουν τα μοναδικά γκολ της αναμέτρησης.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να κινούνται σε ρηχά νερά.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή κι έψαξαν το πολυπόθητο γκολ που θα τους έδινε προβάδισμα. Στο 55ο λεπτό, η πίεση της Τορίνο απέδωσε καρπούς με τον Ίλιτς, ο οποίος με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Μπορεί η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς να άνοιξε το σκορ, ωστόσο η «απάντηση» της Μόντσα ήταν άμεση. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Κολπάνι εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία στην αντίπαλη άμυνα κι έφερε το ματς στα ίσα, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Μόντσα ανέβηκε στη 12η θέση κι έφτασε τους 17 πόντους, ούσα στο +1 από την Τορίνο.