Μπαρτσελόνα από τα παλιά διέλυσε την Μπέτις με πεντάρα!

© Photo by Eric Alonso/Getty Images

Άγγελος Φραγκισκάτος 23:56 - 16.09.2023 / Ανανεώθηκε: 00:14 - 17.09.2023

Κάτι παραπάνω από καταιγιστική ήταν η Μπαρτσελόνα, που πραγματοποίησε μια σπουδαία εμφάνιση και «πάτησε» την Μπέτις με 5-0 στο «Καμπ Νου».

Θύμισε Μπαρτσελόνα άλλων εποχών η ομάδα του Τσάβι, που πανηγύρισε μία άκρως εμφατική νίκη με 5-0 επί της Μπέτις στο «Καμπ Νου» για την 5η αγωνιστική της La Liga.

Με αυτή τη νίκη οι «μπλαουγκράνα» πάτησαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς και στο +1 από τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία όμως έχει ένα ματς λιγότερο (κόντρα στη Σοσιεδάδ).

Οι «μπλαουγκράνα» έδειξαν τις προθέσεις τους από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και στο 25' άνοιξαν το σκορ με τον Ζοάο Φέλιξ, που έπειτα από επτά λεπτά άφησε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του σε μία φοβερή κίνηση για να βγει σε θέση τετ α τετ ο Λεβαντόφσκι και να γράψει το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

H La Liga ανακοίνωσε τους μισθούς των ομάδων για τη σεζόν 2023-2024 και η διαφορά μεταξύ Ρεάλ και Μπαρτσελόνα... είναι χαοτική
LA LIGA

15:05 - 14.09.2023

Η La Liga, όπως κάνει κάθε χρόνο, ανακοίνωσε τους μισθούς των ποδοσφαιριστών της κάθε ομάδας που λαμβάνει μέρος στο πρωτάθλημα της Ισπανίας και η διαφορά που έχει αποκτήσει η Ρεάλ Μαδρίτης από τη Μπαρτσελόνα, μοιάζει εξωπραγματική.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν έριξαν ταχύτητα και στο 62' ο Φεράν Τόρες με μία εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0, ενώ μετά από τέσσερα λεπτά ο Ραφίνια που μόλις είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ. Το... κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Ζοάο Κανσέλο, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 5-0.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Μπαλντέ(76’ Αλόνσο), Κρίστενσεν(76 Μαρτίνεθ), Κανσέλο, Κουντέ, Ρομέου(63’ Γκιντογκάν), Γκάβι, Ντε Γιόνγκ, Τόρες(63’ Γιαμάλ), Φέλιξ(63’ Ραφίνια), Λεβαντόφσκι

ΜΠΕΤΙΣ: Σίλβα(46’ Βιέιτες), Μπεγερίν, Μιράντα, Ριάντ, Μπάρτρα, Λουίζ Ενρίκε(46’ Ελζαλζουλί), Αλτιμίρα, Ρόκα(66’ Ροντρίγκες), Πέρεθ(66’ Κρουθ), Ίσκο(66’ Ρόδρι), Γουίλιαν Ζοσέ