Πότε ήταν η τελευταία φορά που ο Μπερνάρ σκόραρε δύο φορές σε ένα ματς

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:37 - 16.09.2023

Ο Μπερνάρ ήταν εξαιρετικός κόντρα στον Παναιτωλικό και, πριν καν ολοκληρωθεί το ημίχρονο στο Αγρίνιο, σκόραρε εις διπλούν για τον Παναθηναϊκό. Πότε ήταν η τελευταία φορά που πέτυχε δύο τέρματα σε ένα ματς;

Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο, σκοράροντας δύο τέρματα εναντίον του Παναιτωλικού. Τόσο το πρώτο όσο και το δεύτερο ήρθαν από τα πόδια του Μπερνάρ, ο οποίος έκανε ευκολότερο το έργο της ομάδας του πριν την ανάπαυλα.

Για να βρει κανείς την τελευταία φορά που ο Βραζιλιάνος πέτυχε δύο τέρματα σε ένα παιχνίδι, θα πρέπει να γυρίσει το ημερολόγιο στις 17 Οκτωβρίου του 2017. Τότε, στην αναμέτρηση Φέγενορντ - Σαχτάρ Ντόνετσκ, για το Champions League, ο επιθετικός έφερε τη νίκη των Ουκρανών.

Κωνσταντίνου για τη μεταγραφή του στον Ολυμπιακό: «Με πήρε ο Κόκκαλης τηλέφωνο και μου είπε “καλωσόρισες” - Γιατί πανηγύρισα το γκολ με τον Παναθηναϊκό»
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

21:02 - 16.09.2023

Ο Μιχάλης Κωνσταντίνου σε συνέντευξη που έδωσε στους betarades.gr μίλησε μεταξύ άλλων για το τηλεφώνημα του Σωκράτη Κόκκαλη αλλά και για το λόγο που πανηγύρισε κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Ο ίδιος, τότε, είχε σκοράρει στο 24' και στο 54',  μετατρέποντας το 1-0 των Ολλανδών σε 1-2, Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα του πέτυχε ανατροπή και πήρε το τρίποντο, το οποίο ήταν ένα από τα τέσσερα που την οδήγησαν στους «16» της διοργάνωσης.