Αντέδρασε η Βιγιαρεάλ και πήρε τη ματσάρα με την Μπέτις, αυτογκόλ ο Παπασταθόπουλος

Sportal newsroom 00:30 - 11.03.2024 / Ανανεώθηκε: 00:31 - 11.03.2024

Η Βιγιαρεάλ μπορεί να είδε το ματς να της στραβώνει δις, αλλά έβγαλε αντίδραση και πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Μπέτις μετά από ένα φοβερό παιχνίδι. Έβαλε αυτογκόλ ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος.

Παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, παρότι τρία βράδια νωρίτερα είχε γνωρίσει τη συντριβή από τη Μαρσέιγ (4-0 στον πρώτο αγώνα των «16» του Europa League), η Βιγιαρεάλ βρήκε το κουράγιο να αντιδράσει και να φύγει νικήτρια από το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με 3-2 επί της Μπέτις.

Για να συμβεί αυτό έβαλε το... κεφάλι του ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος (ήταν βασικός σε όλο το ματς) στο 48ο λεπτό, όταν στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του, αυτογκόλ με το οποίο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν!

Το ματς είχε δύο αποβολές, μία για κάθε ομάδα, στο ίδιο, μάλιστα λεπτό (70'). Μορένο και Άβιλα είδαν τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή Ερνάντες, ο πρώτος για χτύπημα σε αντίπαλο κι ο δεύτερος για... «θέατρο».