Με γκολ του Μουνιέ η Μπρεστ επικράτησε της Λιόν

©printscreen

Sportal newsroom 23:50 - 23.09.2023 / Ανανεώθηκε: 08:39 - 24.09.2023

Χάρη στο γκολ του Στιβ Μουνιέ, η Μπρεστ πήρε μία σπουδαία νίκη κόντρα στη Λιόν, για την 6η αγωνιστική της Ligue 1.

ΜΠΡΕΣΤ - ΛΙΟΝ 1-0

Χάρη στο γκολ του Στιβ Μουνιέ, η Μπρεστ πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη εντός έδρας επί της Λιόν (1-0) με φόντο την 6η αγωνιστική της Ligue 1.

Με αυτή τη νίκη οι «κόκκινοι» ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Φάμπιο Γκρόσο παρέμεινε στη 16η θέση με μόλις 2 πόντους.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν το προβάδισμα. Στο 24ο λεπτό ο Τζερεμί Λε Ντουαρόν επιχείρησε το σουτ από την άκρη της περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι.

Η Μπρεστ πίεζε καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης για να πετύχει το γκολ που θα τις έδινε τους τρεις βαθμούς. Στο 61ο λεπτό Λε Ντουαρόν πήρε τη πάσα μέσα στη περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε για λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Λόπες

Μετά από τόσες προσπάθειες των γηπεδούχων το γκολ ήρθε στο 87ο λεπτό. Ο Στιβ Μουνιέ σηκώθηκε πολύ ψηλά, πήρε τη σέντρα και με δυνατή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-0 της Μπρεστ