Ο Λιβάι Γκαρσία άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ - Ο Ελίασον με φανταστικό σουτ το 2-0 (vids)

Άγγελος Φραγκισκάτος 20:54 - 30.07.2023 / Ανανεώθηκε: 21:04 - 30.07.2023

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στη φιλική αναμέτρηση με την Τράμπζονσπορ, χάρη στα γκολ των Λιβάι Γκαρσία και Νίκλας Ελίασον.

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στη φιλική αναμέτρηση με την Τράμπζονσπορ. Στο 31ο λεπτό ο συνήθης ύποπτος, Λιβάι Γκαρσία, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ένα πανέμορφο σουτ, έπειτα από το... στρώσιμο του Μήτογλου.

Στο 41ο λεπτό αφού ελευθερώθηκε με εξαιρετικό τρόπο η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα από την πίεση της Τράμπζονσπορ, ο Ελίασον με ένα πανέμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το πρώτο του γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα.