Ο Σπόραρ σκόραρε για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση της Σλοβενίας με τη Βόρεια Ιρλανδία (vid)

©Printscreen

Sportal newsroom 23:31 - 07.09.2023 / Ανανεώθηκε: 23:32 - 07.09.2023

Ο Αντράζ Σπόραρ πέτυχε και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση της Σλοβενίας με τη Βόρεια Ιρλανδία, με φόντο την 5η αγωνιστική του πέμπτου προκριματικού ομίλου του Euro 2024.

Ο Αντράζ Σπόραρ πέτυχε ακόμη ένα γκολ στην αναμέτρηση της Σλοβενίας με τη Βόρεια Ιρλανδία, με φόντο την 5η αγωνιστική του πέμπτου προκριματικού ομίλου του Euro 2024.

Στο 56ο λεπτό ο παίκτης του Παναθηναϊκού εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Σέσκο και εκείνος με πολύ ωραία κίνηση στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας πλάσαρε για το 4-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Σπόραρ βρήκε τέρμα για ένατη φορά με τη Εθνική ομάδα της Σλοβενίας και δεύτερη στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Ενός λεπτού σιγή στο Ολλανδία - Ελλάδα
EURO

22:59 - 07.09.2023

Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε στο Ολλανδία - Ελλάδα με αφορμή τον θάνατο των πρώην ποδοσφαιριστή, Γιαν Γιονγκμπλόεντ, ο οποίος έχασε τη ζωή του σε ηλικία 82 ετών.