Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στο Conference League: Τα pots και οι 32 ομάδες της διοργάνωσης

Πανηγυρισμοί παικτών ΠΑΟΚ

©Intime

Άγγελος Φραγκισκάτος 00:09 - 01.09.2023 / Ανανεώθηκε: 00:14 - 01.09.2023

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε της Χαρτς με 4-0 και πήρε την πρόκριση στους ομίλους του Europa Conference League. Οι πιθανοί αντίπαλοι του Δικεφάλου και οι 32 ομάδες της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ πήρε μία σπουδαία νίκη στη «Τούμπα» κόντρα στη Χαρτς με 4-0 και πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους του Europa Conference League.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου πήρε το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με τον Τάισον, μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 23ο λεπτό ο Μπράντον με απίθανο γυριστό σουτ έκανε το 2-0.  Το 3-0 έκανε στο 57ο λεπτό ο Κωσταντέλιας με πλασέ μέσα από τη περιοχή. Ο Τάισον διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό το τελικό 4-0 από θέση τετ α τετ.

Θυμίζουμε ότι ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Εκεί απέκλεισε την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ, ενώ στον τρίτο γύρο πέταξε εκτός την κροάτικη Χάιντουκ.

Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση για τους ομίλους του Conference League, όμως ποιοι είναι οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ και ποια είναι τα pots των 32 ομάδων της διοργάνωσης; Ο Δικέφαλος του Βορρά θα είναι στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας, αποφεύγοντας με αυτό τον τρόπο τις Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Άλκμααρ και Φενέρμπαχτσε