Με κορυφαίο τον Εμπαπέ η Παρί «καθάρισε» σε οκτώ λεπτά την Οσέρ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:54 - 21.05.2023

Χρειάστηκαν οκτώ λεπτά για τον Κιλιάν Εμπαπέ προκειμένου να χαρίσει στην Παρί Σεν Ζερμέν τη νίκη εναντίον της Οσέρ, με σκορ 2-1.

Πριν καν περάσει το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, ο Κιλιάν Εμπαπέ «καθάρισε» για λογαριασμό της Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία επικράτησε της Οσέρ με σκορ 2-1 και συνέχισε το σερί νικών της.

Μόλις στο στο 6ο λεπτό ο Γάλλος επιθετικός έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Χάρη στην φοβερή ασίστ του Μέσι δυο λεπτά αργότερα ο Εμπαπέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του και έκανε ευκολότερο το έργο της.

Αυτό φάνηκε να δυσκολεύει στο δεύτερο ημίχρονο, αφού με το «καλημέρα» του ο Σιναγιοκό μείωσε σε 2-1. Όμως οι φιλοξενούμενοι έμειναν όρθιοι και μάλιστα σκόραραν και τρίτο γκολ - ξανά ο Εμπαπέ - το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.