Η λεπτομέρεια που δείχνει την ποδοσφαιρική... αλητεία του Τζούρισιτς (gallery)

Ούτε με τράβηγμα δεν σταματούσαν τον Τζούρισιτς.

©intime

Sportal newsroom 20:08 - 04.07.2023 / Ανανεώθηκε: 20:18 - 04.07.2023

Ο Φίλιπ Τζούρισιτς παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με χαμηλωμένη την κάλτσα και είχε συμμετοχή με εκπληκτική πάσα στο γκολ του Βέρμπιτς.

Ο Φίλιπ Τζούρισιτς αποκτήθηκε από τον Παναθηναϊκό για να δώσει φαντασία στο παιχνίδι του.

Ο 31χρονος διεθνής Σέρβος μεσοεπιθετικός στην πρώτη του συμμετοχή με τη φανέλα του «τριφυλλιού» στο φιλικό με την Πετρολούλ Πλοέστι, με τις κινήσεις του έδειξε ότι θα είναι βαρόμετρο για τον νέο Παναθηναϊκό.

Η μπάλα περνούσε συνεχώς από τα πόδια του, έπαιζε με τη μία και με ένα εκπληκτικό τακουνάκι είχε συμμετοχή στο 1-0 του Βέρμπιτς.

Μία ακόμα λεπτομέρεια, όμως, δείχνει πόσο διαφορετικός είναι. Μία λεπτομέρεια που φανερώνει την ποδοσφαιρική... αλητεία του Τζούρισιτς. Ο Σέρβος έπαιζε με χαμηλωμένη την κάλτσα και έδειχνε να μην φοβάται κανέναν και τίποτα.

Δείτε φωτογραφίες από την πρώτη του ανεπίσημη συμμετοχή με τον Παναθηναϊκό:

Δείτε τον Τζούρισιτς πως άνοιξε την αντίπαλη άμυνα με τακουνάκι στο 1-0 του Παναθηναϊκού:

Στο 14' ο Τζούρισιτς είχε εκπληκτική κάθετη στον Γερεμέγεφ, ο οποίος σημάδεψε το δεξί δοκάρι και στην εξέλιξη ουσιαστικά της φάσης, ένα λεπτό αργότερα, ο Σέρβος έπιασε από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής ένα ωραίο σουτ με το δεξί και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι κι έφυγε άουτ.