Άστραψε και βρόντηξε ο Παναθηναϊκός: Διέλυσε 12-0 την Καρδίτσα!

Ελένη Ανδρικοπούλου 17:45 - 06.01.2024 / Ανανεώθηκε: 18:03 - 06.01.2024

Ο Παναθηναϊκός ήταν ασταμάτητος και «σκόρπισε» με 12-0 τις Ελπίδες Καρδίτσας στο «Γ. Καλαφάτης» στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Women's Football League.

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε το 2024 ο Παναθηναϊκός. Η ομάδα του Δημήτρη Ρούβαλη «διέλυσε» με 12-0 τις Ελπίδες Καρδίτσας στο «Γ. Καλαφάτης» στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Women's Football League.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός από το πρώτο ημίχρονο και οι «πράσινες» κατάφεραν να σκοράρουν με διάφορους τρόπους. Η Κοκοτσάκη άνοιξε το σκορ νωρίς και έβαλε το «τριφύλλι» μπροστά στο 15’. Η Ρόγκαν στη συνέχεια διπλασίασε τα τέρματα για τον Παναθηναϊκό με μακρινό σουτ (2-0). Το 3-0 έγραψε η Χαμαλίδου από κοντά στο 30’, ενώ η Μάια έκανε το 4-0. Έπειτα από ωραία ενέργεια της Χαμαλίδου, η Ρόγκαν βρήκε ξανά δίχτυα κι έκανε το 5-0 στο 36'  και στην επόμενη φάση η Κανέλλου με ωραία ατομική προσπάθεια πέτυχε το 6-0. Με τη λήξη του ημιχρόνου η Κανέλλου έγραψε το 7-0. Η Άντζελα Χάρις ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 8-0 στο 59΄κι η Σιαφαρίκα να κάνει το 9-0 στο 62΄, η οποία σκόραρε ξανά στο 66' για να κάνει το 10-0. Η Μάια με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ της Δημητρίου έκανε το 11-0 κι η Νταρζάνου στην εκπνοή του αγώνα βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα.

Να σημειώσουμε ότι οι «πράσινες» πέτυχαν την ευρύτερη νίκη της ιστορίας τους και πάνε με ανεβασμένη ψυχολογία στο ματς με τον ΠΑΟΚ.

Απίθανα πράγματα: «Ντου» από τον προπονητή της γυναικείας ομάδας του Αστέρα στη διαιτήτρια - Τον τραβούσαν εκτός γηπέδου τα κορίτσια (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

14:39 - 16.12.2023

O Αστέρας Τρίπολης διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό. Ο τεχνικός των Αρκάδων έφθασε μέχρι τη μεγάλη περιοχή, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τη διαιτητή.