Σπουδαία στιγμή στη Νέα Σμύρνη: Οι οπαδοί του Πανιωνίου κέρασαν μπύρες τους φίλους του Εθνικού

©intime

Δημήτρης Χούπης 13:57 - 12.12.2023

Οι οπαδοί του Πανιωνίου έδειξαν τη φιλοξενία τους προς τους φιλοξενούμενους φίλους του Εθνικού που βρέθηκαν στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, κερνώντας τους μπύρες.

Πανιώνιος και Εθνικός ήρθαν αντιμέτωποι στη Νέα Σμύρνη για το ντέρμπι του τέταρτου ομίλους της Γ' Εθνικής σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1. Στο γήπεδο βρέθηκε αρκετός κόσμος δημιουργώντας μια όμορφη ατμόσφαιρα η οποία συνδυάστηκε με έναν ωραίο αγωνιστικά αγώνα.

Συγκεκριμένα στη Νέα Σμύρνη βρέθηκαν περίπου 5.000 οπαδοί του Πανιωνίου και 200 του Εθνικού. Στο ημίχρονο οι Πάνθηρες χάρισαν μια όμορφη στιγμή, αφού κέρασαν μπύρες και σνακ τους φιλοξενούμενους. Μία κίνηση που σύμφωνα με τα τελευταία γεγονότα αποτελεί μια θετική είδηση.

Στα αγωνιστικά η ομάδα του Πειραιά άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργούση και ο Πανιώνιος δύο λεπτά μετά ισοφάρισε με αυτογκόλ του Κατσογιάννη.