«Τριάρα» για τον Πανσερραϊκό που πλησιάζει κι άλλο προς την άνοδο

Πανσερραϊκός

Sportal newsroom 15:36 - 06.05.2023 / Ανανεώθηκε: 15:42 - 06.05.2023

Ο Πανσερραϊκός επικράτησε άνετα του Απόλλωνα Πόντου με 3-0 για την 24η αγωνιστική της Super League 2 και πλησιάζει ακόμα περισσότερο στην πρώτη κατηγορία.

Ο Πανσερραϊκός επικράτησε εύκολα του Απόλλωνα Πόντου με 3-0 για την 24η αγωνιστική της Super League 2 και έκανε ακόμα ένα βήμα πιο κοντά για την άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

Η ομάδα των Σερρών βρήκε και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με την αρχή να γίνεται στο 47' με τον Βίκτορ Στίνα. Τέσσερα λεπτά μετά ο Χιτζάμ Κανίς διπλασίασε τα τέρματα για τον Πανσερραϊκό. Στο 72' ο Αντμίρ Μπαΐροβιτς «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη και πήρε ακόμα μία νίκη για την άνοδο στη Super League

Με αυτούς τους τρεις βαθμούς ο Πανσερραϊκός βρίσκεται στην πρώτη θέση με 56 βαθμούς, δώδεκα περισσότερους από τη δεύτερη Λάρισα. Από την άλλη η ομάδα της Καλαμαριάς είναι στην εντέκατη θέση με 22 πόντους, αλλά βρίσκεται μόλις έναν βαθμό από τη ζώνη του υποβιβασμού.