Ο ΠΑΣ Γιάννινα... σκόρπισε με 11-0 τη Ραντόμιακ

© PAS Giannina

Άγγελος Φραγκισκάτος 20:58 - 26.07.2023 / Ανανεώθηκε: 21:17 - 26.07.2023

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε... πάρτι κόντρα στη Ραντόμιακ, της οποίας και επικράτησε με σκορ 11-0, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι της προετοιμασίας του.

O ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καταιγιστικός κόντρα στη Ραντόμιακ, με τον σύλλογο της ομώνυμης πόλης να πετυχαίνει όχι ένα, όχι δύο, αλλά... 11 γκολ και να κάνει «πάρτι» στο δεύτερο παιχνίδι του.

Αναλυτικά στην ενημέρωση του ΠΑΣ Γιάννινα αναφέρεται ότι:

«Δεύτερο φιλικό επί πολωνικού εδάφους για τον ΠΑΣ Γιάννινα και το τελικό αποτέλεσμα τα λέει όλα. Η ομάδα του Θανάση Στάικου επικράτησε της Ραντόμιακ με 11-0!

Από το πρώτο λεπτό η κυριαρχία του ΠΑΣ ήταν ξεκάθαρη και από νωρίς φάνηκε πως το ματς θα ήταν ρόλος για έναν πρωταγωνιστή. Ο εορτάζων Πέδρο Κόντε άνοιξε λογαριασμό για την φετινή σεζόν αρχικά στο 25′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 37, ενώ πριν ο Παντελάκης με κεφαλιά είχε κάνει το 2-0.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κόντε σέρβιρε και ο Παμλίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 για να έρθει ο Τζίνο με πέναλτι για το 5-0.

Στην επανάληψη παρότι ο Θανάσης Στάικος άλλαξε όλη του την ενδεκάδα ο ΠΑΣ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό. Έτσι, στο 49′ ήταν η σειρά του Κύρκου, για να έρθει ο Τζίμας στο 52′ για το 7-0. Το 8-0 σημειώθηκε από τον Λεό, ενώ ο Τζίμας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 9-0. Στο 70′ ο Κύρκος με κεφαλιά έκανε το 10-0 για να κλείσει το σκορ με τον Λώλη στο 87′ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 11-0.