Ο Παυλίδης «εκτέλεσε» τον Μπάρκα στην ισοπαλία της Άλκμααρ με την Ουτρέχτη (vid)

Βαγγέλης Παυλίδης

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 21:18 - 03.12.2023 / Ανανεώθηκε: 21:21 - 03.12.2023

Στην ισόπαλη αναμέτρηση της Άλκμααρ με την Ουτρέχτη (1-1), ο Βαγγέλης Παυλίδης «εκτέλεσε» τον Βασίλη Μπάρκα και βρήκε σε ακόμη ένα ματς δίχτυα.

Σε ένα ματς με έντονο ελληνικό ενδιαφέρον, Ουτρέχτη και Άλκμααρ έμειναν ισόπαλες (1-1) στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον... συνήθη ύποπτο Βαγγέλη Παυλίδη. Ο Βόλφ έβγαλε τη σέντρα και ο διεθνής σέντερ φορ με προβολή νίκησε τον Βασίλη Μπάρκα για το 1-0.

Με το... καλημέρα στην επανάληψη, η Ουτρέχτη έφερε το ματς στα ίσα με τον Βίκτορ Γένσεν, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Βαγγέλης Παυλίδης έφτασε έτσι τα 15 γκολ (ή 16 αν μετρήσει και ένα γκολ με τη Ναϊμέγκεν), όντας ο κορυφαίος σκόρερ του ολλανδικού πρωταθλήματος κι ένας από τους πρωτοπόρους σε ολόκληρη την Ευρώπη.