Το γκολ του Παυλίδη

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 17:43 - 19.05.2024 / Ανανεώθηκε: 09:21 - 29.05.2024

Ο Βαγγέλης Παυλίδης «κάρφωσε» τον Βασίλη Μπάρκα στο Άλκμααρ - Ουτρέχτη, όμως δεν αποδείχτηκε αρκετό για την ομάδα του.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης έδωσε ένα σημαντικό προβάδισμα νίκης στην ομάδα του, όμως η Άλκμααρ «αυτοκτόνησε» κόντρα στην Ουτρέχτη!

Στο 37ο λεπτό, ο Έλληνας φορ εκμεταλλεύτηκε μία καλοζυγισμένη σέντρα από τα δεξιά, βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής και με μία δυνατή κεφαλιά-ψαράκι εκτέλεσε υποδειγματικά τον Μπάρκα, διαμορφώνοντας το 3-0.

Όλα έδειχναν πως το σύνολο του Μάρτενς θα έφτανε άνετα στο τρίποντο της νίκης, όμως στην επανάληψη τα δεδομένα άλλαξαν. Η Ουτρέχτη βρήκε τρεις φορές δίχτυα, απάντησε με το ίδιο νόμισμα κι απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3).

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό ήταν το 33ο γκολ του Παυλίδη τη φετινή σεζόν σε 46 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις, με τον διεθνή επιθετικό να δείχνει στα καλύτερά του.