Ο Νόιερ έγινε... Καν και ο Χοσέλου σε δύο λεπτά έκανε μία απίστευτη ανατροπή για τη Ρεάλ Μαδρίτης! (vid)

Sportal newsroom 00:04 - 09.05.2024 / Ανανεώθηκε: 20:18 - 18.05.2024

Με δύο γκολ του Χοσέλου στο 88' και στο 90' η Ρεάλ Μαδρίτης γύρισε το σκορ με τη Μπάγερν σε 2-1!

Η «Βασίλισσα» δεν πεθαίνει.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μετά το γκολ του Ντέιβις ήταν εκτός τελικού, αλλά ο Χοσέλου έβαλε την υπογραφή του.

Στο 88' ο Βινίσιους έκανε το δεξί σουτ, ο Νόιερ, έδειχνε να ελέγχει άνετα τη μπάλα, αλλά μιμήθηκε τον Καν, που είχε κάνει ένα τραγικό λάθος στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2002, στον τελικό της Γερμανίας με τη Βραζιλία.

Έτσι, ο Χοσέλου πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 1-1.

Δείτε το γκολ της ισοφάρισης

Η Ρεάλ Μαδρίτης, όμως, δεν έμεινε μόνο εκεί. Στο 90' ο Χοσέλου με προβολή πέτυχε το 2-1 σε κενή εστία, έπειτα από γύρισμα του Ρούντιγκερ.

Ρεάλ σταμάτα, δεν είναι πια αστείο!
CHAMPIONS LEAGUE

00:02 - 09.05.2024

Τον λόγο που την αποκαλούν «Βασίλισσα» επιβεβαίωσε το βράδυ της Τετάρτης (8/5) η Ρεάλ Μαδρίτης, που πέτυχε ασύλληπτη ανατροπή κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου. Με την υπογραφή του Χοσέλου, οι «μερένγκες» μετέτρεψαν το 0-1 σε 2-1 και πήραν το εισιτήριο για τον τελικό του UEFA Champions League. Οργή των Βαυαρών με τον Μαρτσίνιακ για το ακυρωθέν γκολ στο φινάλε του ματς!

Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά η φάση ελέγγθηκε στο VAR, το τέρμα ήταν κανονικό κι έγινε το 2-1 με το οποίο, η «Βασίλισσα» πήρε μία ακόμα επική πρόκριση κόντρα στη μαχητική Μπάγερν.