Απίστευτο περιστατικό στη Super League 2: Ο Απόλλων Πόντου είχε τη σέντρα και στα δύο ημίχρονα!

Sportal newsroom 19:47 - 21.02.2024

Στην αναμέτρηση Νίκη Βόλου - Απόλλων Καλαμαριάς (5-0) οι φιλοξενούμενοι έκαναν επτά φορές σέντρα και οι γηπεδούχοι καμία...

Δύο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις για τον βόρειο όμιλο είχε το πρόγραμμα της Super League 2. Η ΑΕΛ φιλοξένησε τον ΠΑΟΚ Β', επικράτησε με 2-1 και συνεχίζει στο «κυνήγι» του Λεβαδειακού. Στην έτερη αναμέτρηση της ημέρας, η Νίκη Βόλου κυριάρχησε απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου και πήρε μια εύκολη νίκη με 5-0.

Μάλιστα, στο δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη και τον Απόλλωνα συνέβη κάτι το πρωτόγνωρο. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν επτά φορές σέντρα και οι γηπεδούχοι καμία! Παρότι οι Καλαμαριώτες έκαναν σέντρα στην έναρξη, η διαιτητής Αναστασία Μυλοπούλου επέμενε να κάνουν και στο ξεκίνημα του δεύτερου.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έσπευσαν να της εξηγήσουν ότι έπρεπε να κάνει σέντρα η Νίκη, όμως η Ελληνίδα ρέφερι δεν άλλαξε την απόφαση της και έτσι ίσως και για πρώτη φορά η ίδια ομάδα είχε τη σέντρα και στα δύο ημίχρονα...