Συνεχίζει την πορεία προς της Super League ο Πανσερραϊκός, 2-0 τον Παναθηναϊκό Β'

Τζιοβάνι Ζάκαρη 17:09 - 19.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:13 - 19.04.2023

Ο Πανσερραϊκός χρειάστηκε πάνω από 70 λεπτά για να σκοράρει, όμως τελικά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και κατ' επέκταση πήρε τη νίκη εναντίον του Παναθηναϊκού Β', βαδίζοντας ολοταχώς προς τη Super League.

Έπειτα από 70 λεπτά αγώνα, ο Πανσερραϊκός βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και με αυτόν τον τρόπο έφτασε στη νίκη με 2-0, κόντρα στον Παναθηναϊκό Β'. Με 46 βαθμούς και 9 πόντους διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΛ, οι ομάδα των Σερρών βαδίζει ολοταχώς προς τη Super League

Οι γηπεδούχοι πίεζαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως το προβάδισμα άργησε να έρθει. Τη λύση έδωσε ο Μπαΐροβιτς στο 71ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής. Το 2-0 έκανε ο Στίνα, ο οποίος από τα πλάγια έβγαλε μία σέντρα η οποία τελικά του βγήκε σε ένα εξαιρετικό σουτ.

Κάπως έτσι ο Πανσερραϊκός επέστρεψε στις νίκες, μετά την απώλεια εναντίον του Ηρακλή, ενώ απεναντίας ο Παναθηναϊκός Β' έπειτα από πέντε ματς αήττητος έχασε ξανά βαθμούς.