«Πεντάρα» στον Γιαννιώτη έριξαν με την Τράμπζονσπορ Μπακασέτας, Φούντας - Έδωσε ασίστ ο διεθνής φορ

©printscreen

Sportal newsroom 00:00 - 02.09.2023 / Ανανεώθηκε: 00:16 - 02.09.2023

Η Τράμπζονσπορ διέλυσε με 5-1 την Κασίμπασα με ασίστ του Ταξιάρχη Φούντα, για την 4η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η Τράμπζονσπορ είχε εύκολο έργο απέναντι στην Κασίμπασα, καθώς επικράτησε με 5-1, για την 4η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος. Μάλιστα ο Ταξιάρχης Φούντας είχε συμμετοχή σε ένα τέρμα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 15ο λεπτό με τον Ένις Ντεστάν, ενώ στο 28ο λεπτό η Τράμπζονσπορ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ένις Μπάρντι. Η ομάδα του Νέναντ Μπιέλιτσα πίεσε καθ' όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, με αποτέλεσμα στο 45ο λεπτό να κάνουν 3-0 με τον Φιλίπ Μπένκοβιτς

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό. Στο 64ο λεπτό ο Ένις Μπάρντι έκανε το 4-0, με τον Σκοπιανό μέσο να πετυχαίνει και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς. Και τώρα ήρθε η ώρα του Ταξιάρχη Φούντα. Ο Έλληνας επιθετικός μοίρασε την ασίστ στον Γκόκταν Γκιουρζούπ για το 5-0. Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Κλαούντιο Βισκ στο 85ο λεπτό.