Τρομερές προσποιήσεις και γκολ ο Ντίκο - Ο Θοράρινσον πλάσαρε τον Χουτεσιώτη για το 2-0 του ΟΦΗ (vids)

Άγγελος Φραγκισκάτος 20:38 - 20.08.2023 / Ανανεώθηκε: 20:41 - 20.08.2023

Ο ΟΦΗ έχει πάρει ισχυρό προβάδισμα στην αναμέτρηση με τον Άρη, καθώς έχει πετύχει δύο τέρματα. Τα γκολ πέτυχαν οι Ντίκο και Θοράρινσον.

Ο ΟΦΗ πέτυχε δύο τέρματα στην αναμέτρηση με τον Άρη στην πρεμιέρα της Stoiximan Super League. Στο 17ο λεπτό ο Μανδάς τροφοδότησε τον Ντίκο, εκείνον να νικάει αρχικά τον Οντουμπάτζο που ζήτησε φάουλ, στη συνέχεια να πατάει περιοχή, να «αδειάζει» τους Φαμπιάνο και Χουτεσιώτη και τελικά να ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ.

Στο 38ο λεπτό ο Μοντόγια δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα μετά την κεφαλιά του Μπάκιτς, ο Θοράρινσον έγινε κάτοχος της μπάλας, σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει στον Φαμπιάνο και στη συνέχεια να καταλήγει στη γωνία του Χουτεσιώτη για το 2-0 του ΟΦΗ.