Λουτσέσκου και Σαββίδης θέλουν να φέρουν πίσω Μίσιτς και Πέλκα - Ποιος είναι ο μεταγραφικός σχεδιασμός
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

2024-04-08T08:34:00+00:00

Ο ΠΑΟΚ έχει ήδη ξεκινήσει τον μεταγραφικό σχεδιασμό για το καλοκαίρι και σε αυτόν περιλαμβάνονται δύο πρώην παίκτες του. Ο Μίσιτς και ο Πέλκας.

Με τη συνταγή του θριάμβου η Ελλάδα στον τελικό για το Euro 2024 – Τα ιδιαίτερα σε Μπάλντοκ για Κβαρατσχέλια
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

2024-03-25T20:50:25+00:00

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν σκοπεύει να προχωρήσει σε κάποια έκπληξη και οι έντεκα που σάρωσαν το Καζακστάν θ’ αντιμετωπίσουν τη Γεωργία με στόχο την πρόκριση στο Euro 2024.

Μπακασέτας και Πέλκας έχουν «σκοτώσει» τη Γεωργία και θέλουν να το ξανακάνουν

2024-03-24T21:39:00+00:00

Ο Τάσος Μπακασέτας και ο Δημήτρης Πέλκας είχαν σκοράρει στην τελευταία νίκη της Εθνικής κόντρα στη Γεωργία και θέλουν να το κάνουν ξανά στο μεταξύ τους παιχνίδι την Τρίτη (26/3), το οποίο θα κρίνει και την πρόκριση στο Euro 2024.

Τα τέσσερα γκολ από ημίχρονο, το ρεκόρ του Μπακασέτα και τα εντυπωσιακά στατιστικά της Εθνικής

2024-03-22T10:58:31+00:00

Η Ελλάδα νίκησε με το εντυπωσιακό 5-0 το Καζακστάν και θα διεκδικήσει ένα εισιτήριο για το EURO 2024 κόντρα στη Γεωργία. Η νίκη με τους Καζάκους εκτός από το ότι ήταν ευρεία «γέννησε» και ορισμένα ενδιαφέροντα στατιστικά.

Η Ελλαδάρα έδωσε σόου κόντρα στο Καζακστάν κι... έφυγε για τελικό με Γεωργία

2024-03-21T21:32:00+00:00

Η Εθνική Ελλάδας στο πρώτο ημίχρονο έστησε το πάρτι της ζωής της. Ισοπέδωσε το Καζακστάν με 5-0 και θα παίξει στη Γεωργία στις 26 Μαρτία στον τελικό του Nations League για την πρόκριση στο Euro 2024.

«Τρελός» και... ξεκαρδιστικός Τούρκος εκφωνητής σε γκολ του Πέλκα: «Πίλκας, γκολ, γκολ, γκολ» (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

2023-12-23T17:53:53+00:00

Ο Δημήτρης Πέλκας άνοιξε λογαριασμό στο 11ο λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού της Μπασάκσεχιρ απέναντι στην Τράμπζονσπορ, για τη 18η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο Πέλκας σκόραρε στη νίκη της Μπασάκσεχιρ κόντρα στην Σίβασπορ του Χαρίση (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

2023-12-19T17:04:59+00:00

Ο Δημήτρης Πέλκας, ο οποίος αγωνίστηκε βασικός σκόραρε στη νίκη της Μπασάκσεχιρ κόντρα στην Σίβασπορ του Χάρη Χαρίση (3-1), για την 17η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.