Τα γκολ των Φερνάντες και Ράσφορντ που έφεραν την ανατροπή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (vids)

Μάρκους Ράσφορντ/©Photo by Matthew Peters/Manchester United via Getty Images/Ideal Images

Κώστας Τόπας 16:45 - 14.01.2023 / Ανανεώθηκε: 17:20 - 14.01.2023

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με γκολ των Μπρούνο Φερνάντες και Μάρκους Ράσφορντ, μέσα σε τέσσερα λεπτά ανέτρεψε το σκορ στο ντέρμπι με τη Σίτι και γεύτηκε τη χαρά της νίκης.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» με εντυπωσιακή ανατροπή μέσα σε τέσσερα λεπτά, χάρη στα τέρματα των Μπρούνο Φερνάντες και του συνήθη υπόπτου για το «Όλντ Τράφορντ» Μάρκους Ράσφορντ, πήρε τη νίκη (2-1) κόντρα στη συμπολίτισσα Σίτι κι έφτασε τις πέντε διαδοχικές νίκες στην Premier League.

Αρχικά, στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε με αμφιλεγόμενο γκολ του Μπρούνο Φερνάντες. Η Σίτι διαμαρτυρήθηκε για οφσάιντ του Ράσφορντ επειδή θεώρησε πως επηρέαζε τη φάση. Σα να μην έφτανε αυτό, στο 82′ ο Ράσφορντ έπειτα από εξέχουσα ενέργεια του Γκαρνάτσο νίκησε από κοντά τον Έντερσον για το 2-1, όπου ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.