«Γλυκιά» ήττα και πρόκριση για τη Φενέρμπαχτσε, έκλεισαν θέση στους «8» Φιορεντίνα και Βικτόρια Πλζεν
CONFERENCE LEAGUE

2024-03-14T20:27:00+00:00

Η Φενέρμπαχτσε ηττήθηκε με 1-0 από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, όμως πήρε την πρόκριση στους «8» του Conference League, χάρη στην καθαρή επικράτηση στον πρώτο αγώνα του Βελγίου. Φιορεντίνα και Μακάμπι Χάιφα έμειναν στο 1-1, με τους Ιταλούς να συνεχίζουν, έχοντας ως «προίκα» το υπέρ της σκορ (4-3) στην πρώτη μονομαχία των δύο ομάδων. Στα πέναλτι εξασφάλισε το εισιτήριο η Βικτόρια Πλζεν, αφήνοντας έξω τη Σερβέτ.

Η Φιορεντίνα πήρε στο φινάλε τη ματσάρα με την Μακάμπι Χάιφα, με το ένα πόδι στους «8» η Φενέρμπαχτσε

2024-03-07T22:02:53+00:00

Η Φιορεντίνα δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά λύγισε σε εντυπωσιακό ματς τη Μακάμπι Χάιφα (4-3), χάρη σε ένα γκολ του Μπαράκ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων . Τεράστιο βήμα πρόκρισης έκανε και η Φενέρμπαχτσε, επικρατώντας με 3-0 της Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ στο Βέλγιο.

Πήραν την πρόκριση Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Σερβέτ και Άγιαξ - Στους «16» «βλέπουν» ΠΑΟΚ

2024-02-22T20:25:00+00:00

Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Σερβέτ έγιναν οι δύο πρώτες ομάδες που εξασφάλισαν την πρόκριση στην φάση των «16» του Conference League, πετώντας έξω Μπέτις και Λουντγκόρετς αντίστοιχα. Ο Άγιαξ χρειάστηκε την παράταση, όμως υπέταξε την Μπόντο/Γκλιμτ και συνεχίζει.

«Έσωσε» την ισοπαλία στις καθυστερήσεις ο Άγιαξ κόντρα στην Μπόντο - Φοβερό «διπλό» της Ντιναμό στην Ισπανία

2024-02-15T22:03:51+00:00

Η Μπόντο Γκλιμτ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά ο Άγιαξ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έκανε το 2-2, την ίδια ώρα που η Ντιναμό Ζάγκρεμπ πέρασε νικηφόρα από την Ισπανία επικρατώντας με 1-0 της Μπέτις.

Η Μαρσέιγ πήρε στις καθυστερήσεις τη ματσάρα με τον Άγιαξ και πέρασε στην επόμενη φάση - Πρόκριση και πρωτιά για Λίβερπουλ και Λεβερκούζεν
EUROPA LEAGUE

2023-11-30T22:00:23+00:00

Σε ένα απίθανο παιχνίδι η Μαρσέιγ επικράτησε με 4-3 του Άγιαξ και θα συνεχίσει και μετά τα Χριστούγεννα να παίζει στο Europa League. Πρόκριση και πρωτιά για Λίβερπουλ και Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Με την Γκενκ ο Ολυμπιακός στον 3ο προκριματικό του Europa League - Αποκλείστηκαν στα πέναλτι από την Σερβέτ οι Βέλγοι
CHAMPIONS LEAGUE

2023-08-02T19:55:58+00:00

Η Σερβέτ επικράτησε στα πέναλτι με 4-1 της Γκενγκ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Champions League, ενώ την ίδια ώρα έστειλε τους Βέλγους στον Ολυμπιακό για τον τρίτο προκριματικό Europa League.