Στην εντυπωσιακή γιορτή ανόδου στη Super League ο Πανσερραϊκός έμεινε στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ Β' (vid)

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:13 - 31.05.2023 / Ανανεώθηκε: 22:18 - 31.05.2023

Πανσερραϊκός και ΠΑΟΚ Β' δεν μπόρεσαν να σκοράρουν στην μεταξύ τους αναμέτρηση και έτσι πήραν από έναν βαθμό, με φόντο την 28η αγωνιστική της Super League 2.

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της 28ης αγωνιστικής της Betsson Super League 2, με τον Πανσερραϊκό και τον ΠΑΟΚ Β' να μένουν στο «μηδέν» και να παίρνουν από ένα βαθμό. Βεβαίως, αυτός μικρή σημασία έχει για την κάθε ομάδα, αφού αφενός τα «Λιοντάρια» έχουν εξασφαλίσει την παραμονή και αφετέρου ο «Δικέφαλος του Βορρά» απέχει αρκετά από την κορυφή.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε δύο ημίχρονα και το πρώτο ήταν αρκετά κακό, αφού ο ρυθμός δεν ήταν γρήγορος. Χαρακτηριστικό γεγονός είναι πως το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε δίχως κλασσική ευκαιρία τόσο από τους μεν, όσο και από τους δε.

Εντυπωσιακό σόου από τους οπαδούς του Πανσερραϊκού (vid)
SUPER LEAGUE 2

20:02 - 31.05.2023

Οι οπαδοί του Πανσερραϊκού υποδέχτηκαν με ατμόσφαιρα «φωτιά» τους παίκτες της ομάδας, στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ Β'. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, η Ανδρομάχη Τσιοφλίκη σφύριξε την έναρξη της αναμέτρησης.

Απεναντίας στο Β' μέρος, οι δύο σύλλογοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και ανέβασαν τις στροφές τους. Δύο φορές ο Μοναστηρλής χρειάστηκε να επέμβει για να αποσοβήσει το γκολ για τον ΠΑΟΚ Β', ο οποίος όχι απλά δεν έχασε αλλά προσπάθησε να πάρει και τη νίκη. Τελικά τέρμα δεν μπήκε και το ματς έληξε με 0-0.