ΑΟ ΘΗΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (0-3)

ΑΟ Θήρας - Παναθηναΐκός

LIVE ΑΟ ΘΗΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (0-3)

Πηνελόπη Παπαδήμου 17:39 - 10.03.2023 / Ανανεώθηκε: 19:20 - 10.03.2023

Παρακολουθήστε μέσα από το Sportal την εξέλιξη του αγώνα του ΑΟ Θήρας με τον Παναθηναϊκό για τα ημιτελικά του final-4 του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών που διεξάγεται στην Άρτα.

• 0-2 για τον Παναθηναϊκό στο ξεκίνημα του αγώνα
  • Ο πρώτος ημιτελικό ξεκινά με τον ΑΟ Θήρας στο πρώτο σερβίς.
  • Στον άλλον ημιτελικό η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. Ο αγώνας αυτός θα ξεκινήσει στις 21:15
  • Ο τυπικά γηπεδούχος ΑΟ Θήρας προκρίθηκε στο Final-4 αποκλείοντας τον Ολυμπιακό στα προημιτελικά. Ο Παναθηναϊκός απέκλεισε τον Άρη. Οι δύο αγώνες ήταν νοκ άουτ.
  • Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί φέτος μία φορά για το πρωτάθλημα. Ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει με 3-1 σετ στη Σαντορίνη ενώ εκκρεμεί η συνάντησή του για τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.
© Sportal.gr

• Ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου ξεκινάει στις 18:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το ERTSPORTS 1.
  • Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί πέρσι στον τελικό της διοργάνωσης, που είχε γίνει στην Κρήτη. Τότε, η ομάδα της Σαντορίνης είχε κατακτήσει το πρώτο σετ αλλά στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 3-1.
  • Ο ΑΟ Θήρας και ο Παναθηναϊκός κοντράρονται στον πρώτο ημιτελικό του final-4 του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών που διεξάγεται στην Άρτα.