Πέρασαν στο Final4 Κυπέλλου Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός και Μίλωνας

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

Sportal newsroom 20:44 - 22.02.2023 / Ανανεώθηκε: 21:07 - 22.02.2023

Ο Ολυμπιακός υπέταξε τον Φοίνικα με 3-1 σετ σε ένα φοβερό παιχνίδι και πέρασε στο Final4 του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου προκρίθηκαν με νίκες 3-0 και οι Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Μίλωνας.

Μεγάλη ανατροπή κόντρα στον Φοίνικα και πρόκριση για τον Ολυμπιακό! Οι Πειραιώτες πήραν το μεγάλο ματς των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας βόλεϊ ανδρών με τον Φοίνικα με 3-1 σετ, ενώ είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ με 1-0.

Η ομάδα του Αλμπέρτο Τζουλιάνι με αυτή τη μεγάλη νίκη σε έναν φοβερό αγώνα, όπου καμία από τις δύο ομάδες δεν πήρε μεγάλο προβάδισμα σε κάποιο σετ, εξασφάλισε την παρουσία της στα ημιτελικά του θεσμού.

«Γύπας» Νεϊμάρ: Οι δίδυμες αδερφές αθλήτριες βόλεϊ στις οποίες έστελνε μηνύματα - Η αντίδρασή τους
LIGUE 1

14:12 - 18.02.2023

Ο Νεϊμάρ έστελνε ταυτόχρονα μηνύματα με ερωτικές διαθέσεις στις δίδυμες αδερφές Άλβες, που είναι διεθνείς με την εθνική Βραζιλίας στο βόλεϊ, σύμφωνα με την Marca.

Το ίδιο έκανε και ο Παναθηναϊκός, ο οποίος νίκησε τον Άθλο στην Ορεστιάδα με 3-0 σετ, αλλά και ο ΠΑΟΚ, που είχε άνετο πέρασμα από την Κηφισιά (3-0 σετ).

Επιπλέον, τον ίδιο δρόμο ακολούθησε και ο Μίλωνας, ο οποίος απέκλεισε τον Άρη με 3-0 σετ.