Νίκη παραμονής για την Γκλάντμπαχ - Η Χόφενχαϊμ απέδρασε από την έδρα της Άουγκσμπουργκ με τριάρα
BUNDESLIGA

2024-04-07T18:10:47+00:00

Η Γκλάντμπαχ επικράτησε εκτός έδρας της Βόλφσμπουργκ με 2-1 και πήρε βαθμολογική ανάσα, ενώ η Χόφενχαϊμ διέλυσε με 3-1 την Άουγκσμπουργκ, για την 28η αγωνιστική της Bundesliga.

Καταιγιστική Στουτγκάρδη, υπέταξε τη Χόφενχαϊμ και εδραιώθηκε στην τετράδα της Bundesliga
BUNDESLIGA

2024-03-16T19:25:40+00:00

Η Στουτγκάρδη κυριάρχησε απόλυτα απέναντι στη Χόφενχαϊμ, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και πήρε ένα σπουδαίο διπλό (3-0), που την βάζει σε θέση ισχύος για την πρώτη τετράδα της Bundesliga.

Η Άιντραχτ υπέταξε τη Χόφενχαϊμ των εννέα παικτών, «διπλό» της Φράιμπουργκ μέσα στο Μπόχουμ
BUNDESLIGA

2024-03-10T18:24:12+00:00

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στη Χόφενχαϊμ, όμως εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική ανισορροπία και έκανε την ανατροπή, επικρατώντας εν τέλει με 3-1. Νίκη και για τη Φράιμπουργκ με 2-1 επί της Μπόχουμ.

Ανατροπή παραμονής για την Άουγκσμπουργκ - «Κάζο» της Ντόρτμουντ στη Βεστφαλία
BUNDESLIGA

2024-02-25T20:29:51+00:00

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για την Άουγκσμπουργκ, που επικράτησε με 2-1 της Φράιμπουργκ. Η Ντόρτμουντ εμφάνισε πάλι τον κακό της εαυτό και ηττήθηκε στην έδρα της από τη Χόφενχαϊμ με 3-2.

Διακοπή και στο Χόφενχαϊμ – Ουνιόν Βερολίνου: Γιατί διακόπτουν τα ματς οι Γερμανοί οπαδοί πετώντας μπαλάκια του τένις
BUNDESLIGA

2024-02-17T15:51:35+00:00

Το ματς της Χόφενχαϊμ με την Ουνιόν Βερολίνου διεκόπη για 15 λεπτά, διότι οι οπαδοί των φιλοξενούμενων πέταξαν μπαλάκια του τένις στον αγωνιστικό χώρο.

Γλίτωσε το «κάζο» στις καθυστερήσεις η Χόφενχαϊμ, σε τροχιά Ευρώπης η Στουτγκάρδη
BUNDESLIGA

2024-02-11T18:36:56+00:00

Κολωνία και Χόφενχαϊμ αρκέστηκαν στην ισοπαλία (1-1) σε ένα συναρπαστικό ματς στο φινάλε. Με σπασμένα τα φρένα συνεχίζει η Στουτγκάρδη, που νίκησε με 3-1 τη Μάιντζ και παραμένει σταθερή στην πρώτη τετράδα.

Η Λειψία «βύθισε» την Ουνιόν και βλέπει τετράδα
BUNDESLIGA

2024-02-04T18:26:57+00:00

Η Λειψία είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ουνιόν (2-0) και συνεχίζει σε τροχιά τετράδας, βάζοντας πλέον σε μπελάδες την ομάδα του Βερολίνου. Νωρίτερα, Βόλφσμπουργκ και Χόφενχαϊμ χάρισαν ένα συναρπαστικό ματς, που ολοκληρώθηκε ισόπαλο με 2-2.

Νέα γκέλα για την Ντόρτμουντ - Ισόπαλη ματσάρα ανάμεσα σε Χόφενχαϊμ και Ντάρμσταντ
BUNDESLIGA

2023-12-19T21:29:35+00:00

Η Ντόρτμουντ δεν μπόρεσε να νικήσει ούτε τώρα φέρνοντας ισοπαλία 1-1 με τη Μάιντς, την ίδια ώρα που Χόφενχαϊμ και Ντάρμσταντ «χάρισαν» μια ματσάρα χωρίς νικητή αφού το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο 3-3.