Σάκκαρη: Ηττήθηκε από την Τρεβιζάν (1-2) και η Ιταλία πήρε προβάδισμα πρόκρισης (vids)

Μαρία Σάκκαρη/ printscreen

Ελένη Ανδρικοπούλου 13:38 - 06.01.2023 / Ανανεώθηκε: 16:00 - 27.01.2023

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από την Μαρτίνα Τρεβιζάν (2-1) και η Ιταλία πήρε προβάδισμα πρόκρισης στο United Cup.

Η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφερε απέναντι στην Μαρτίνα Τρεβιζάν και ηττήθηκε με 2-1 σετ (6-3, 6-7, 7-5). Η Ιταλία μετά από αυτό το αποτέλεσμα έκανε το 1-0 κόντρα στην Ελλάδα στον ημιτελικό του United Cup

Μετά από ένα απίστευτο θρίλερ 3 ωρών και 15 λεπτών, η Ελληνίδα τενίστρια λύγισε από την Ιταλίδα αντίπαλό της, σε έναν αγώνα που θα είναι υποψήφιος για ματς της χρονιάς στο Σίδνεϋ.

Ακολουθεί η μονομαχία του Στέφανου Σακελλαρίδη με τον Λορέντσο Μουσέτι. Ο Ιταλός έχει τον τίτλο του φαβορί στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Να θυμίσουμε  ότι το Σάββατο (07/01) θα διεξαχθεί η μονομαχία του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ματέο Μπερετίνι, που είναι και το πολυαναμενόμενο ντέρμπι της ημιτελικής σειράς.