ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ

LIVE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ

Aχιλλέας Μαυροδόντης 20:30 - 29.03.2023 / Ανανεώθηκε: 22:42 - 29.03.2023

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Βιλερμπάν (21:00) για την 31η αγωνιστική της Euroleague μέσα από το Sportal. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

• Τέλος αγώνα με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη με 81-55
  • Η διαφορά πλέον έχει παγιωθεί πάνω από τους 20, με τα πάντα να έχουν κριθεί στο ΣΕΦ.
  • 61-40 στο 32', με τον Ολυμπιακό να κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ πλέον!
  • Η Βιλερμπάν προσπάθησε, αλλά ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος, με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 56-39
  • Δυναμική είσοδος και πάλι από τον Ολυμπιακό που με ένα επιμέρους 11-3 έκανε το 48-32 (23')
  • Η Βιλερμπάν δεν τα παράτησε, έμεινε κοντά και έτσι το δεκάλεπτο έκλεισε με το σκορ στο 37-29
  • Ο Σακίλ ΜακΚίσικ απαντάει άμεσα και ο Ολυμπιακός ξεφεύγει στο σκορ με 35-24 (17')
  • Η Βιλερμπάν εκμεταλλεύτηκε τα άστοχα σουτ του Ολυμπιακού και με ένα σερί 0-12 μείωσε άμεσα σε 29-24 (16')
  • Ο Ολυμπιακός συνεχίζει με το ίδιο τέμπο και η διαφορά ανεβαίνει άμεσα στο 29-13 (12').
  • Μίνι ξέσπασμα από τη Βιλερμπάν, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 22-13
  • 1-8 τα λάθη των δύο ομάδων, με τη Βιλερμπάν να μην βρίσκει λύσεις στην άμυνα των Ερυθρόλευκων και να μένει χωρίς σκορ για περίπου 5'
  • Ο ΜακΚίσικ έβγαλε ενέργεια και η διαφορά ανέβηκε για πρώτη φορά πάνω από τους 10 (18-7)
  • Ο Ολυμπιακός μπήκε με καλή κυκλοφορία στην επίθεση και βρήκε λύσεις, με το σκορ στα πρώτα λεπτά να είναι 9-5 (4')
  • Και το παιχνίδι ξεκινά!
  • Ο Ολυμπιακός δεν έχει στην διάθεσή του τον Αϊζάια Κάνααν, ο οποίος πήρε ειδική άδεια, καθώς έγινε πατέρας για δεύτερη φορά. Σε αυτή, προσθέστε και αυτή του Φαλ, ο οποίος είναι στην 12άδα, αλλά είναι άρρωστος.
  • Καλησπέρα σας από το ΣΕΦ! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Βιλερμπάν!