Ο Παναθηναϊκός AKTOR ολοκλήρωσε το πρώτο 20λεπτο με 11/11 δίποντα!

Sportal newsroom 21:52 - 23.04.2024 / Ανανεώθηκε: 21:52 - 23.04.2024

Αλάνθαστος στα δίποντα με 11/11 ήταν ο Παναθηναϊκός AKTOR στο πρώτο ημίχρονο με την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο ΟΑΚΑ στον πρώτο αγώνα των playoffs

Με απόλυτη ευστοχία ξεκίνησε τον πρώτο αγώνα των playoffs με την Μακάμπι Τελ Αβίβ ο Παναθηναϊκός AKTOR στο κατάμεστο ΟΑΚΑ!

Οι «πράσινοι» είχαν 11/11 δίποντα στο πρώτο 20λεπτο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μ’ ένα προβάδισμα 8 πόντων (50-42).

Με τον Κώστα Σλούκα να δημιουργεί και τον Ματίας Λεσόρ να τελειώνει τις περισσότερες φάσεις στη ρακέτα το «τριφύλλι» μετά τα πρώτα λεπτά ανέκτησε τον έλεγχο και επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό του.

Ο σέντερ των «πρασίνων» είχε 4/4 δίποντα, 3/3 ο Κέντρικ Ναν, 2/2 ο Τζέριαν Γκραντ και 1/1 ο Κώστας Σλούκας και ο Χουάντσο Ερνανγκόμεθ.

Την ίδια στιγμή στα τρίποντα οι παίκτες του Εργκίν Αταμάν σούταραν με ποσοστό 50% (8/16) ενώ στις ελεύθερες βολές είχαν 44,4% με 4/9 από την γραμμή της φιλανθρωπίας με τον Ματίας Λεσόρ να έχει 2/7 βολές.