Το ημίχρονο του Σλούκα: Το «ξέσπασμα» με τρία τρίποντα σε μια περίοδο και η κραυγή που ξεσήκωσε το ΟΑΚΑ (vid)

Χρήστος Τσάλτας 22:06 - 25.04.2024 / Ανανεώθηκε: 22:09 - 25.04.2024

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την κατάσταση στα χέρια του στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση για τον Παναθηναϊκό AKTOR, ξεσηκώνοντας το ΟΑΚΑ.

Για ακόμα μια φορά ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Παναθηναϊκού AKTOR ήταν ο Κώστας Σλούκας. Ο Έλληνας πλέι μέικερ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφερε όχι μόνο να μαζέψει την διαφορά για την «ομάδα του λαού», αλλά και να βάλει την ομάδα του Εργκίν Αταμάν σε θέση οδηγού.

Το πρώτο μέρος έκλεισε με τους «πράσινους» στο +12 για το 51-39 των γηπεδούχων, με τον Σλούκα να μένει στο παρκέ για 13:08 και να μετράει 15 πόντους με 3/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα, αλλά και 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και κανένα λάθος στο διάστημα αυτό, κάνοντας τη διαφορά για την ομάδα του.

Δείτε το τρίποντο του Έλληνα πλέι μέικερ που έβαλε τον Παναθηναϊκό AKTOR μπροστά στο σκορ και... ξεσήκωσε το ΟΑΚΑ για τα καλά.

Sportal Euroleague Show με Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ για το Game 2 των playoffs