©Intime

LIVE ΠΑΟΚ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

Sportal newsroom 15:36 - 23.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:40 - 23.04.2023

Παρακολουθήστε στο Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πατρών, για τα playoffs της Basket League. Το κείμενο ανανεώνεται.

• Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι στο  Sportal για όλες τις εξελίξεις στα πρωταθλήματα της Ελλάδας και του κόσμου. Καλό σας απόγευμα!
  • Ο ΠΑΟΚ παίρνει τη νίκη και μαζί και «κεφάλι» στη σειρά!
  • Λάθος από τον Τόμασον, βάζει 2/2 βολές ο Φράνκε και 78-75 το τελικό σκορ!
  • 76-75 από τρίποντο του Κάουαν! Στην εξέλιξη της φάσης ο ΠΑΟΚ έχασε τη μπάλα και ο Προμηθέας έχει την κατοχή με 26'' δικά του!
  • Φοβερός Τόμασον, μειώνει σε 75-72! Ακόμα 40'' για το τέλος!
  • 73-66 το σκορ. Ακόμα 1 λεπτό στον αγώνα.
  • 71-61,  3.13'' πριν τη λήξη του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ φαίνεται να το καθαρίζει το πρώτο παιχνίδι.
  • Νέα ανατροπή στον αγώνα! Ο ΠΑΟΚ μπροστά με οκτώ πόντους (69-61). Φοβερό ματς! Οι γηπεδούχοι έτρεξαν σερί 11-0 και έχουν πλέον το μομέντουμ!
  • Οι άμυνες δεσπόζουν σε αυτό στην τελευταία περίοδο του αγώνα. Στα πρώτα 3.5 λεπτά ο Προμηθέας δεν σκόραρε και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν και επέστρεψαν από το -3 στο +1
  • 62-61, παίρνει προβάδισμα ο ΠΑΟΚ ξανά με τρομερό κάρφωμα του Ρένφρο!

• Τέλος της 3ης περιόδου! ΠΑΟΚ - Προμηθέας 58-61

• Ανατροπή στον αγώνα: Ο Προμηθέας προηγείται με 59-56, 1.15'' πριν το τέλος. Οι Πατρινοί με ένα γρήγορο σερί 5-0 πήραν τα ηνία
  • 56-50, με ρεσιτάλ τριπόντων από τους δύο αντιπάλους, που στις τελευταίες πέντε επιθέσεις σκοράρουν πίσω από τα 6.75!
  • Νέο ξέσπασμα του ΠΑΟΚ, ανεβαίνει στο +9 η διαφορά 50-41
  • Ξεκίνησε το γ' δεκάλεπτο. Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 38-32.

Για τους γηπεδούχους ο Ρένφρο έχει 8 πόντους και ο Φράνκε 6, ενώ για τους Πατρινούς ο Κόντιτ έκανε εξαιρετικό β' δεκάλεπτο και ηγείται με 9 πόντους, ενώ ο Κάουαν ακολουθεί με 6.

• Τέλος ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 38-31.
  • 38-30 ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου
  • Κομβική η συνεισφορά των δύο σέντερ στο παιχνίδι. Ο Ρένφρο είναι πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ με 8 πόντους ενώ έχει και δύο κοψίματα, ενώ ο Κόντιτ του Προμηθέα έχει 6 πόντους κι ένα κόψιμο.
  • 31-21, 4 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου. Πρώτη φορά σε διψήφιο αριθμό η διαφορά του σκορ.
  • 27-19, 5.30 πριν τη λήξη του ημιχρόνου.
  • Ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυνατά στο β' δεκάλεπτο και προηγείται με 24-15. «Μουδιασμένοι» οι παίκτες του Προμηθέα
  • Ξεκίνημα με 5-0 για τον ΠΑΟΚ στο β' δεκάλεπτο. 22-13, τάιμ άουτ για τους Πατρινούς
  • 17-13 μπροστά ο ΠΑΟΚ στην α' περίοδο. Οι δύο ομάδες βρίσκονται κοντά στο σκορ
  • 14-9 ο ΠΑΟΚ. Πρώτη φορά στο +5 οι γηπεδούχοι
  • 6-5 πέρασε μπροστά ο ΠΑΟΚ