Μπούκαρε στο γήπεδο ο Αταμάν ζητώντας φάουλ στον Μπαλτσερόφσκι (vid)

Sportal newsroom 22:18 - 14.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:20 - 14.10.2023

Ο Εργκίν Αταμάν ήταν έξαλλος με το διαιτητή και μπήκε στο γήπεδο, φωνάζοντας για φάουλ πάνω στον Μπαλτσερόφσκι και δέχθηκε τεχνική ποινή.

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε από το -19 και μπήκε για τα καλά στη διεκδίκηση του παιχνιδιού κόντρα στο Περιστέρι.

Σε μια φάση στην τέταρτη περίοδο, με 6:30 να απομένουν για τη λήξη της αναμέτρησης και το σκορ στο 59-54 υπέρ του Περιστερίου, ο Εργκίν Αταμάν βγήκε εκτός εαυτού.

Με ηρωϊκή εμφάνιση των Γκριγκόνις - Καλαϊτζάκη, ο Παναθηναϊκός «απέδρασε» από το Περιστέρι με τρομερή ανατροπή από το -19
STOIXIMAN BASKET LEAGUE

22:06 - 14.10.2023

Ο άδειος από ενέργεια Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ με 19 πόντους στην τρίτη περίοδο, αλλά με μπροστάρη τον Καλαϊτζάκη, κορυφαίο τον Γκριγκόνις και τον Γκραντ να συνέρχεται στην τέταρτη περίοδο, πήρε τη νίκη με 66-64 στο Περιστέρι, χάρη σε καλάθι του Λεσόρ.

Ο Μπαλτσερόφσκι αστόχησε κάτω από το καλάθι και ο Τούρκος προπονητής ζήτησε φάουλ του Ρένφρο, διαμαρτυρόμενος πολύ έντονα. Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και δέχθηκε τεχνική ποινή απ' τους διαιτητές. Δείτε τη φάση: