Ο Τζορτζ Πάπας βρήκε το χέρι του και ήταν αλάνθαστος από τα 6,75! (vid)

Aχιλλέας Μαυροδόντης 20:26 - 07.04.2024 / Ανανεώθηκε: 20:40 - 07.04.2024

Ο Τζορτζ Πάπας είναι εξαιρετικός σουτέρ και απέναντι στον Άρη το απέδειξε περίτρανα.

Ο Προμηθέας δεν είχε πρόβλημα απέναντι στον Άρη και πήρε μια άνετη νίκη με 84-51, σε ένα ματς όπου η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου είχε 13/23 τρίποντα! Σε αυτό πάντως συνέβαλε και ο Τζορτζ Πάπας.

Ο διεθνής γκαρντ του Προμηθέα είναι γνωστό πως διαθέτει... φαρμακερό χέρι και το απέδειξε για ακόμη μια φορά, με τον ίδιο να σκοράρει 3 φορές από την περιφέρεια κόντρα στον Άρη.

Ο Τζορτζ Πάπας πήρε... φωτιά στην τελευταία περίοδο, εκτελώντας 3/3 τρίποντα με τη διαφορά να εκτοξεύεται. Ο Πάπας έβαλε δύο διαδοχικά τρίποντα, για το 70-41 και το 73-41 αντίστοιχα, στο 32ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν και ο Προμηθέας έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του.

Λίγο νωρίτερα είχε πετύχει ακόμη ένα, ολοκληρώνοντας τελικά με 12 πόντους (1/3 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 1/2 βολές), 2 ασίστ και 1 ριμπάουντ την αναμέτρηση, σε μια «γεμάτη» εμφάνιση από τον Τζορτζ Πάπας.