Τρομερό ξύλο στη Μαδρίτη μεταξύ παικτών της Ρεάλ και της Παρτιζάν - Διακοπή στο ματς κι αποβολές! (vid+gallery)

Χαμός στη Μαδρίτη.

Sportal newsroom 23:51 - 27.04.2023 / Ανανεώθηκε: 09:17 - 28.04.2023

Χαμός στην αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με την Παρτιζάν. Τρομερό ξύλο ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων κι αποβολές από τους διαιτητές.

Χάος επικράτησε στο ματς της Ρεάλ Μαδρίτης με την Παρτίζαν στο δεύτερο ματς του ζευγαριού για τα προημιτελικά της Euroleague.

Η ομάδα του Ομπράντοβιτς ήταν έτοιμη για το 2-0, οι Ισπανοί είχαν εκνευριστεί και δύο λεπτά πριν τη λήξη ο Γιουλ έκανε σκληρό φάουλ στον Πάντερ και απείλησε ότι θα τον χτυπήσει. Η κατάσταση ξέφυγε εντελώς όταν ο Γιαμπουσέλε πήγε να ζητήσει τον λόγο από τον Πάντερ. Ο Έξουν επιχείρησε να προστατεύσει τον συμπαίκτη του και τότε ο Γιαμπουσέλε έπιασε τον Έξουμ με λαβή ελληνορωμαϊκής πάλης και τον ξάπλωσε στο παρκέ!

Σε άλλο σημείο ο Πάντερ αντάλλαξε μπουνιές με τον Μούσα. Ο Λεσόρ τότε έπιασε από τον λαιμό τον Μούσα και τον πέταξε κάτω σαν φτερό... Μία γυναίκα, παράλληλα, έτρεξε να πιάσει τον Γιαμπουσέλε και να τον ηρεμήσει, αφού με τον Πάντερ έδειχναν ασυγκράτητοι και είχαν διάθεση να συνεχίσουν τον πυγμαχικό αγώνα!

Το παρκέ πλέον μετατράπηκε σε ρινγκ, οι παίκτες των δύο ομάδων έγιναν ένα κουβάρι και οι περισσότεροι αντάλλαζαν γροθιές και σπρωξίματα, παρά προσπαθούσαν να υπάρξει ηρεμία και να εκτονωθεί η κατάσταση.

Οι διαιτητές, μάλιστα, είδαν το βίντεο και περισσότερο αναζητούσαν ποιοι δεν είχαν εμπλακεί, αφού ήταν πιο εύκολο να το διαπιστώσουν, διότι η πλειονότητα συμμετείχε στα επεισόδια. Προχώρησαν σε αποβολές και παικτών και το ματς διεκόπη περίπου δύο λεπτά πριν το φινάλε. Οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι όσοι παίκτες ήταν στο παρκέ αποβλήθηκαν και το ματς θα το πάρει η ομάδα της Σερβίας με σκορ 80-95!